Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Rekomendacja: Dzisiejsze wyzwania rzucone menedżerom

Zawodowa rola menedżera jest dziś bardziej prowokująca i wymagająca niż kiedykolwiek przedtem. Można się spodziewać, że rola nadzorujących, zarządzających i menedżerów będzie w przyszłości jeszcze bardziej bezwzględnie i zdecydowanie ukierunkowana na sprostaniu wymaganiom rzeczywistości.

Wymagania co do coraz wyższej jakości i lepszego wykonawstwa wzrastają, a miejsca pracy rozwijają się bardziej kompleksowo. Także relacje z innymi stają się coraz bardziej skomplikowane i wymagające. W obliczu takich wyzwań rola menedżera w firmie staje się często rolą decydującą.

Presja efektywności

Ludzie coraz częściej odczuwają wzrastającą presję, aby wykonywać swoje zadania bardziej efektywnie. Dotyczy to wszystkich struktur organizacyjnych: dużych przedsiębiorstw, małych firm, administracji, budżetówki – usług, produkcji i handlu. Najczęściej odczuwane presje dotyczą:

- domagania się bardziej efektywnego działania,
- popytu na wyższą jakość produktu,
- braku miejsca na błędy,
- nacisku na lepszą obsługę klienta,
- większych oczekiwań pracowników i współpracowników,
- konieczności szybszego adoptowania się ludzi i systemów do zmian technologicznych i warunków ekonomicznych, także sytuacji kryzysowych,
- dostatecznego dostępu do zasobów (systemowych, pracowniczych itp.), z którymi można realizować ambitniejsze, ale też trudniejsze do osiągnięcia cele.

Oddziaływanie tych presji na menedżera jako osoby nadzorującej jest dość głębokie. Wymagają one zmian w sposobie wykonywania pracy i większość tych zmian musi być przeprowadzona przez samego menedżera. To jego rola jest ważną w procesie przemiany tych nacisków w postęp organizacji.

Prowokujące relacje

Złożone środowisko wymaga od menedżera aby był arbitralny w procesie zarządzania projektem. W coraz większym stopniu realizacja celu zależy od pomysłów kilku osób, różnych źródeł i innego wsparcia. Coraz powszechniejsza zatem staje się sytuacja, kiedy PM staje w obliczu sytuacji, gdzie coraz mniej może polegać na podejmowaniu samodzielnych i jednostronnych decyzji – sprawy po prostu stają się zbyt skomplikowane. W coraz większym stopniu realizacja projektu uzależniona jest od wielu pracowników i ludzi na równorzędnych stanowiskach, którzy są bliżej związani z pracą. Oni często mają najlepsze informacje. Poza tym ludzie oczekują więcej od swojej pracy i chcą być bardziej wtajemniczeni zanim chętnie zainwestują swoje „osobiste” zaangażowanie zmieniając pomysły w działanie. Tak więc, jeśli najlepsze pomysły mają być wykonane, często menedżer zmuszony jest włączyć więcej osób w proces podejmowania decyzji. A to może być ogromnym interpersonalnym wyzwaniem.

Wiele organizacji i firm podejmuje zespołowe podejście do pracy – nie tylko w małych zespołach roboczych, ale także przekraczając wszystkie organizacyjne granice w firmie. Powszechne stają także wirtualne zespoły robocze. To daje nowy współgrający wymiar wielu zadaniom i powoduje, że tradycyjne mapy organizacji rozciągają się, aby poczynić więcej miejsca dla nowoczesnych, innowacyjnych i przedsiębiorczych metod pracy.
To jest całkowicie nowy, odnoszący się do osób nadzorujących i zarządzających sposób działania.

Autor: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.