Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Porada: Czym rozmowa rekrutacyjna nie jest?

Rozmowa rekrutacyjna nie jest spotkaniem, którego celem jest ocena, udzielenie pomocy lub kierowanie karierą, ale po jej zakończeniu będziesz musiał/musiała ocenić przydatność kandydata do pracy, pomóc w jego lepszej percepcji samego siebie i postawić prognozę dotyczącą wykorzystania potencjału kandydata w przyszłości

A więc rozmowa nie jest:

1. Monologiem 
Nie można jej sprowadzić do prostego seansu informacyjnego.

2. Konwersacją

„Siada się i się rozmawia…”. Rozmowa ma swoje cele, swoje procedury, reguły gry.
Na przykład:
- regułę tego, który zaczyna;
- regułę kolejności w zabieraniu głosu;
- regułę ograniczania czasu w zabieraniu głosu, itd.

3. Przesłuchaniem
Rozmowa nie ogranicza się do bombardowana pytaniami czy też zachowania kolejności pytań i odpowiedzi; apeluje ona do innych źródeł przekazu słownego.

4. Wywiadem prasowym
Rozmowa nie jest wywiadem w sensie dziennikarskiego tego określenia. To, co się podczas niej mówi, co się dzieje, nie jest przeznaczone dla żadnego czytelnika, żadnego wydawcy, żadnego telewidza. Jest tylko dwóch rozmówców i nie szuka się podczas niej nic „widowiskowego ani „medialnego”.

5. Dyskusją ideologiczną ani debatą
Nie chodzi tu ani o obronę własnych opinii, ani o zbicie opinii rozmówcy. Przeciwnie, chodzi o ich przyjęcie, lub ewentualnie odesłanie ich do rozmówcy w celu ponownego sformułowania, bardziej precyzyjnego.

6. Spowiedzią
- nie chodzi tu o spowodowanie do „przyznania się” do czegoś, czy też „wyznania” czegoś, jak również nie prowadzi to do oceny – z punktu widzenia moralnego – wymienionych informacji, a jeszcze mniej chodzi tu o „kąpiel informacyjną” w roztworze winy czy wyzwania.

Autor: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.