Jak złożyć wniosek o zwolnienie z opłacania składek ZUS krok po po kroku? (Wakacje ZUS)
Spis treści
I. KROK PIERWSZY: WYJAŚNIENIE POJĘCIA WAKACJI SKŁADKOWYCH ZUS.
II. KROK DRUGI: KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z WAKACJI SKŁADKOWYCH ZUS?.
III. KROK TRZECI: JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O WAKACJE SKŁADKOWE ZUS?.
Definicja wakacji składkowych ZUS
I. KROK PIERWSZY: WYJAŚNIENIE POJĘCIA WAKACJI SKŁADKOWYCH ZUS
Od 1 listopada 2024 roku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o skorzystanie z tzw. wakacji składkowych. Wakacje składkowe ZUS to zwolnienie z opłacenia składek na ubezpieczenia społeczne. Zwolnienie jest dobrowolne i obejmuje jeden, dowolnie wybrany, miesiąc w roku kalendarzowym.
Zwolnienie dotyczy wyłącznie składek na własne ubezpieczenie przedsiębiorcy. Jeżeli więc przedsiębiorca zatrudnia pracowników, w czasie zwolnienia należy zapłacić składki osób, które ubezpiecza.
Zwolnienie z opłacania składek ZUS dotyczy:
składki na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe,
składki na Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy
składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe – jeśli przedsiębiorca podlega ubezpieczeniu chorobowemu w miesiącu złożenia wniosku o zwolnienie oraz w miesiącu, który go poprzedzał.
Z powyższego wynika, że wakacje składkowe nie obejmują składki na ubezpieczenie zdrowotne. W czasie wakacji składkowych przedsiębiorca może prowadzić działalność gospodarczą - zwolnienie bowiem nie oznacza przerwy w działalności.
Zwolnienie obejmuje składki ustalane od najniższej podstawy wymiaru, która obowiązuje przedsiębiorcę. W przypadku wakacji składkowych nie stosuje się proporcjonalnego pomniejszenia podstawy wymiaru składek w sytuacji:
niezdolności do pracy przedsiębiorcy trwającej przez część miesiąca, za który został zwolniony z opłacenia składek,
gdy w trakcie tego miesiąca nastąpi ustanie podlegania ubezpieczeniom.
Nieopłacone składki podczas wakacji składkowych ZUS
Co się stanie z „nieopłaconymi” składkami w trakcie zwolnienia? Otóż sfinansuje je budżet państwa. Oznacza to, że:
wliczają się one do przyszłej emerytury lub renty przedsiębiorcy,
przedsiębiorca będzie nadal posiadał uprawnienia do świadczeń z ubezpieczeń społecznych;
jak zostało wyżej wskazane - w miesiącu, za który przedsiębiorca uzyska zwolnienie, możesz normalnie prowadzić działalność gospodarczą.
Z wakacji składkowych można skorzystać przez jeden, wybrany miesiąc w danym roku. Kluczowe jest, że wniosek należy złożyć miesiąc wcześniej, niż ten, za który przedsiębiorca zamierza uzyskać zwolnienie z opłacenia składek.
II. KROK DRUGI: KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z WAKACJI SKŁADKOWYCH ZUS?
Warunki otrzymania wakacji składkowych ZUS
Podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić aby skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek ZUS jest prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej udokumentowanej wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Dodatkowo ulga przysługuje komornikom sądowym. Warunki, jakie należy spełnić aby otrzymać zwolnienie z opłacania składek ZUS są następujące:
w miesiącu przed złożeniem wniosku przedsiębiorca (lub komornik) miał zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych lub ubezpieczenia zdrowotnego nie więcej niż 10 ubezpieczonych ( wliczając siebie). Przy ustalaniu limitu istotna jest liczba osób podlegających do ubezpieczeń w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku od pierwszego do ostatniego dnia tego miesiąca. Oznacza to, że jeżeli przedsiębiorca złoży wniosek w listopadzie 2024 roku o zwolnienie za grudzień 2024 roku, to należy ustalić liczbę osób, które w październiku (od 1 do 31 października 2024 roku) podlegały ubezpieczeniom choć jeden dzień.
jako osoba ubezpieczona przedsiębiorca podlegał choć jeden dzień (dobrowolnie albo obowiązkowo) ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym i wypadkowemu z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym składa wniosek;
w ostatnich dwóch latach przed rokiem, w którym przedsiębiorca składa wniosek, nie miał przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej lub co najmniej w jednym roku z dwóch ostatnich lat poprzedzających ten rok roczny przychód z tej działalności nie przekraczał równowartości w złotych 2 milionów euro; jeśli przedsiębiorca chce złożyć wniosek w listopadzie 2024 roku o wakacje od składek za grudzień 2024 roku, powinien wziąć pod uwagę przychód za lata 2023 i 2022. Ograniczenie rocznego przychodu do wysokości nieprzekraczającej równowartości w złotych 2 milionów euro dotyczy tylko jednego roku kalendarzowego poprzedzającego rok złożenia wniosku, czyli w roku kalendarzowym 2022 albo 2023;
jako osoba ubezpieczona w poprzednim roku oraz w roku, w którym składa wniosek (do dnia złożenia wniosku) nie prowadził pozarolniczej działalności gospodarczej na rzecz byłego pracodawcy, na rzecz którego w roku rozpoczęcia działalności lub rok wcześniej wykonywał w ramach stosunku pracy lub spółdzielczego stosunku pracy czynności, które wchodzą w zakres jego działalności. Określenie końca weryfikowanego terminu jako „do dnia” oznacza – łącznie z tym dniem.
Ponieważ ubezpieczenie chorobowe jest dla przedsiębiorcy dobrowolne, przedsiębiorca uzyska zwolnienie z opłacenia składki na to ubezpieczenie, jeśli jest nim objęty w miesiącu, w którym składa wniosek oraz miesiąc wcześniej. Powinien podlegać temu ubezpieczeniu choć po jednym dniu w obu miesiącach.
III. KROK TRZECI: JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O WAKACJE SKŁADKOWE ZUS?
Jak złożyć wniosek o wakacje składkowe ZUS
Przedsiębiorca, który zamierza skorzystać z wakacji składkowych, musi złożyć wniosek RWS (wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc). Wniosek może złożyć:
Wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem PUE/eZUS,
W miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który chce być zwolniony z opłacania składek; jeżeli więc przedsiębiorca chce uzyskać zwolnienie za grudzień, powinien złożyć wniosek w listopadzie.
Wniosek może złożyć́ w imieniu przedsiębiorcy jego pełnomocnik z profilu płatnika.
Logowanie do profilu płatnika
na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)/eZUS
Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do profilu płatnika na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)/eZUS. W tym celu należy wejść na stronę https://www.zus.pl/.
Wnioski złożone w innej formie nie zostaną rozpatrzone przez ZUS. Po zalogowaniu się należy przejść do zakładki „Płatnik”.
Następnie z bocznego menu należy wybrać „Kreatory wniosku”.
Kolejny krok to wybór opcji „Kreator wniosku o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc – RWS (wakacje składkowe)”.
Następnie należy określić cel złożenia wniosku poprzez zaznaczenie jednego z poniższych pól:
Wniosek - jeżeli przedsiębiorca składa wniosek pierwszorazowy o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc
Uzupełnienie/korekta wniosku - jeśli przedsiębiorca chce skorygować dane we wniosku,
Wycofanie wniosku – jeżeli przedsiębiorca chcesz wycofać wniosek.
W miejscu „Dane płatnika” należy podać dane zgodne z danymi prowadzenia działalności:
NIP,
PESEL,
Rodzaj, seria i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość,
imię
Nazwisko,
Numer telefonu.
W miejscu „Treść wniosku” należy uzupełnić miesiąc i rok, którego dotyczy zwolnienie z obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenia społeczne oraz Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy. System automatycznie ustali okres zwolnienia zgodnie z zasadą miesiąc złożenia wniosku +1. Nie można złożyć́ wniosku za inny okres niż miesiąc złożenia wniosku +1.
Następnie należy wypełnić pole „Oświadczenia”. Należy zapoznać się z ich treścią, a następnie zaznaczyć właściwe informacje o korzystaniu z pomocy publicznej de minimis
W celu potwierdzenia otrzymanej pomocy należy wypełnić oświadczenie lub załączyć do wniosku zaświadczenie. Jeśli zaznaczymy „zaświadczenia”, przed wysłaniem wniosku należy dołączyć zaświadczenia w postaci załączników
Wypełniając pole dotyczące „Informacji wymaganych przy udzielaniu się o pomoc de minimis” , należy przekazać informacje niezbędne, aby uzyskać pomoc de minimis. Należy określić wielkość podmiotu oraz klasę̨ działalności (przeważające PKD).
W dalszej częściej wniosku należy określić powiązania z innymi przedsiębiorcami. Za jedno przedsiębiorstwo uznawane są także jednostki gospodarcze pozostające w jakimkolwiek z ww. stosunków, za pośrednictwem jednej innej jednostki gospodarczej lub kilku innych jednostek gospodarczych. Należy wskazać, czy mamy powiązania z innymi przedsiębiorcami. W każdym z punktów należy zaznaczy jedną odpowiedź.
Należy określić, czy podmiot w okresie minionych 3 lat:
powstał wskutek połączenia się innych przedsiębiorców
przejął innego przedsiębiorcę,
powstał w wyniku podziału innego przedsiębiorcy,
powstał w wyniku przekształcenia przedsiębiorcy.
W przypadku połączenia i przejęcia - przy określeniu wartości dotychczas otrzymanej przez przedsiębiorcę pomocy de minimis uwzględnia się wszelką wcześniejszą pomoc de minimis przyznaną każdemu z łączących się lub przejmowanych przedsiębiorstw w okresie minionych 3 lat.
W przypadku przekształcenia pomoc de minimis przyznana w okresie minionych 3 lat przedsiębiorcy istniejącemu przed przekształceniem „obciąża” podmiot, który powstał w wyniku przekształcenia.
W przypadku natomiast podziału pomoc de minimis przyznana w okresie minionych 3 lat przedsiębiorcy istniejącemu przed podziałem „obciąża” podmiot, który powstał w wyniku podziału w wysokości, która odnosi się do działalności przejętej przez podmiot powstały w wyniku podziału. Jeżeli taka wartość pomocy de minimis jest niemożliwa do ustalenia, pomoc de minimis ustala się proporcjonalnie, na podstawie wartości księgowej kapitału podstawowego nowych przedsiębiorstw, zgodnie ze stanem na dzień dokonania podziału.
W kolejnym bloku trzeba określić, czy podmiot, któremu ma być udzielona pomoc de minimis, prowadzi działalność́:
w sektorze produkcji podstawowej produktów rybołówstwa i akwakultury,
w dziedzinie produkcji podstawowej produktów rolnych wymienionych w załączniku I do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,
w dziedzinie przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów rolnych wymienionych w załączniku I do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,
w dziedzinie przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury,
czy wnioskowana pomoc de minimis przeznaczona będzie na działalność wskazaną w pkt a-d,
jeśli zaznaczono odpowiedź twierdzącą w pkt a) lub b): należy podać, czy zapewniona jest rozdzielność rachunkowa uniemożliwiająca przeniesienie na wskazaną w tych punktach działalność korzyści wynikających z uzyskanej pomocy de minimis.
Produkcja podstawowa - oznacza produkcję, uprawę lub hodowlę produktów podstawowych w tym zbiory, dojenie, hodowlę zwierząt gospodarskich przed ubojem, łowiectwo i rybołówstwo, jak również zbieranie runa leśnego.
Po uzupełnieniu powyższego, pozostał ostatni krok. Jeżeli w celu potwierdzenia otrzymanej pomocy przedsiębiorca określił, że przedstawi zaświadczenie, powinien w tym miejscu dodać zazłącznik.
Wypełniony wniosek należy podpisać wybranym sposobem:
Status swojego wniosku przedsiębiorca może sprawdzić wybierając w menu bocznym „Panelu Płatnika” przycisk „Zwolnienie z obowiązku opłacenia składek”.
Pamiętaj, że ZUS rozpatrzy tylko te wnioski, które wpłyną w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który przedsiębiorca chce być zwolniony z opłacania składek. Jeśli przedsiębiorca złoży wniosek w innym terminie, np. dwa miesiące wcześniej lub już w miesiącu, za który chce być zwolniony, to ZUS go nie rozpatrzy.
Pamiętaj!
Wpisz nasz KRS 0000318482 w Deklaracji Podatkowej PIT.
Wyszukaj:
Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa w https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/
Dziękujemy
Stan prawny na dzień: 4 listopada 2024 r.
Podstawa prawna: 1) Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 497 z późn. zm.).
Jak wyliczać wynagrodzenie pracownika?
Przedsiębiorca, który decyduje się na zatrudnienie pracownika powinien wcześniej przeprowadzić analizę kosztów, które się z tym wiążą.
Składki na ubezpieczenia społeczne
Zapłata wynagrodzenia należnego pracownikowi to nie jedyny obowiązek pracodawcy, który wiąże się z nawiązaniem stosunku pracy. Pracodawca obowiązany jest także uiścić należne składki na ubezpieczenie społeczne pracownika, wśród których znajdują się m.in.:
Składka na ubezpieczenie emerytalne;
Składka na ubezpieczenie rentowe;
Składka na ubezpieczenie wypadkowe;
Składka na tzw. fundusz pracy;
Składka na tzw. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Odmiennie kształtuje się sytuacja przedsiębiorcy, który decyduje się na zawarcie umowy cywilno - prawnej i zlecenie do wykonania prac osobie trzeciej nie nawiązując z nią stosunku pracy.
Koszt zatrudnienia pracownika
W poniższej tabeli porównujemy koszt zatrudnienia pracownika przy nawiązaniu z nim stosunku pracy, zawarciu umowy zlecenia i umowy o dzieło. Osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę objęta jest wszystkimi rodzajami ubezpieczeń. Dodatkowo pracodawca odprowadza składkę na fundusz pracy oraz fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych.
W tym miejscu wskazujemy, że osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia objęta jest obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym, emerytalnym oraz rentowym, dodatkowo może zostać objęta także ubezpieczeniem zdrowotnym.
W przypadku zatrudnienia osoby na podstawie umowy o dzieło nie istnieje obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne. Ponadto, w naszej tabeli przyjęliśmy założenie, że Twój pracownik nie został objęty żadnym innym ubezpieczeniem społecznym niż wynikającymi z umowy z Tobą.
Wyliczenie składki na podatek dochodowy
Problematyczne jest także wyliczenie składki na podatek dochodowy od osób fizycznych- w naszym zestawieniu postaraliśmy się o wskazanie sposobu takiego wyliczenia. Zanim do niego przystąpisz upewnij się czy Twój pracownik objęty jest I czy II progiem podatkowym.
Dla lepszego porównania przyjęliśmy, że każda z osób niezależnie od rodzaju zawartej umowy zgodziła się na wynagrodzenie w wysokości 4242 zł brutto. Kwota ta stanowi kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2024 roku zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2024 roku.
Wskazujemy także, że minimalna stawka godzinowa w 2024 roku zgodnie z powyżej wskazanym Rozporządzeniem wynosi 27,70 zł.
Komunikat w związku realizacją obowiązku z art. 13 RODO Informacja nt. Cookies
Drogi Użytkowniku!
zanim zaczniesz korzystać z naszego Serwisu mikroPorady.pl, prosimy zapoznaj się uważnie z naszym Regulaminem, Polityką Prywatności oraz Polityką Cookies, w których szczegółowo opisaliśmy zasady korzystania z naszego Serwisu oraz sposób gromadzenia, wykorzystania i udostępnienia danych osobowych. Korzystając z Serwisu zgadzasz się z Regulaminem, Polityką Prywatności i Polityką Cookies.
Twoja prywatność i bezpieczeństwo to nasz priorytet, dlatego informujemy Cię, że nasz Serwis wykorzystuje pliki cookies, które przetwarzają dane, w tym dane, które mogą być zakwalifikowane jako dane osobowe, w celu zebrania i przetwarzania zagregowanych danych dla celów statystycznych, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, doskonalenia jakości i treści naszych Usług, szerzenia misji edukacyjnej (w tym analizowania i profilowania danych grup użytkowników dla celów badawczych i marketingu naszych Usług).
Pamiętaj, możesz w każdej chwili wyrazić sprzeciw na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na korzystanie przez nasz Serwis z plików cookies, zmień ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików cookies w swoim urządzeniu końcowym.
Kto jest Administratorem Twoich danych?
Administratorem Twoich danych jesteśmy my, czyli Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr B. Federa, ul. Orzeszkowej 2, 05-827 Grodzisk Mazowiecki. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i prowadzimy nieodpłatną działalność pożytku publicznego.
Inspektor Ochrony Danych
Aby zagwarantować, że Twoje dane zawsze będą przetwarzane w sposób transparentny i zgodny z prawem, wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych. Jest to osoba, z którą możesz się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z tym przetwarzaniem. Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Janusz Kosakowski. Dane kontaktowe: e-mail: <mailto:inspektor@wiedza3g.pl> inspektor@wiedza3g.pl; adres korespondencyjny: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2, 05-827 Grodzisk Mazowiecki
Odbiorcy Twoich danych
Nigdy nie przekazujemy Twoich danych, nie sprzedajemy ich ani nie wymieniamy się nimi w jakichkolwiek celach, także marketingowych z innymi podmiotami. Twoje dane mogą być przekazywane jedynie Zaufanym Partnerom. W większości dane dotyczące ruchu naszych użytkowników gromadzone są przez naszych Zaufanych Partnerów. Prawo daje nam także możliwość przekazania danych podmiotom, które będą je przetwarzać na nasze zlecenie. Mogą to być na przykład podwykonawcy naszych usług, np. firmy IT oraz oczywiście organy typu sądy czy policja, które mogą żądać danych na podstawie obowiązującego prawa.
W związku z korzystaniem przez nas z narzędzia Google Analitycs Twoje dane zgromadzone w plikach cookies mogą być przekazywane Google Inc. z siedzibą w USA, tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy. Przykazywanie odbywać się będzie na podstawie regulacji zabezpieczających ochronę danych osobowych, zatwierdzonych przez Komisję Europejską.
Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych
W każdym przypadku przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na podstawie prawnej na bazie obowiązujących przepisów. Jedną z nich może być konieczność przetwarzania danych do wykonania lub zawarcia umowy, której jesteś stroną. Taką umowę stanowo Regulamin Serwisu mikroPorady.pl. W przypadku pozostałych celów, takich jak analityka ruchu, zapobieganie nadużyciom, szerzenie misji edukacyjnej (w tym analizowanie i profilowanie danych grup użytkowników dla celów badawczych i marketingu naszych Usług), podstawą prawną jest nasz uzasadniony interes jako Administratora danych. Nasz prawnie uzasadniony interes polega na ułatwieniu korzystania z usług świadczonych drogą elektroniczną oraz na poprawie ich funkcjonalności, w tym na konieczności dostosowania zawartości Serwisu do potrzeb i preferencji Usługobiorców (Użytkowników) oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także na konieczności tworzenia statystyk i badań, które stanowią podstawę do analizy, w jaki sposób Ty i inny Usługobiorcy korzystacie z Serwisu i na tej podstawie m.in. przygotowywać takie treści, które cieszą się największym zainteresowaniem lub na które jest największe zapotrzebowanie.
Okres przez jaki dane będą przetwarzane
Po zakończeniu korzystania przez Ciebie z naszych Usług, nie będziemy przetwarzać Twoich danych osobowych, za wyjątkiem tych danych, które są dopuszczone do przetwarzania na podstawie przepisów prawa lub umowy lub niezbędne do wyjaśnienia okoliczności niedozwolonego korzystania z Usług. Dane osobowe niezbędne do wykonania Umowy będziemy przetwarzać do czasu wygaśnięcia tej umowy, z tym zastrzeżeniem, że czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak tylko wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń.
Dane przetwarzane z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.
Również skorzystanie przez Ciebie z prawa do bycia zapomnianym będzie skutkowało usunięciem Twoich danych na Twoje wyraźne żądanie.
Jakie masz prawa w stosunku do swoich danych?
Masz m.in. prawo żądania dostępu do danych, sprostowania danych, do usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym), do ograniczenia przetwarzania danych, do przenoszenia danych. Możesz także zgłosić sprzeciw do przetwarzania danych oraz wycofać udzieloną zgodę do przetwarzania danych. Masz także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa UODO), jeżeli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane osobowe w niewłaściwy sposób. Jak skorzystać ze swoich praw opisujemy w Polityce prywatności.
Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach przetwarzania i ochrony danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu mikroPorady?
Nasza strona używa plików Cookies. Korzystając z niej akceptujesz naszą Politykę Cookies i wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies według aktualnych ustawień swojej przeglądarki. Poznaj szczegóły i możliwości ustawień w plików Cookies.
//=hUrl::getPageUrl(getConfig('mikroporady', 'paymentsPageId'))?>
//=t('!_DONATE_FORM_HEADER')?>
//=TPL_URL?>
//=TPL_URL?>
//=t('Wybierz lub wpisz kwotę darowizny')?>
//=t('Wesprzyj nas i odbierz poradnik:')?>
//=TPL_URL?>
Załóż konto, by w pełni korzystać z bezpłatnego wsparcia w prowadzeniu firmy
Rejestracja zajmie Ci 1 minutę.
Dostajesz bezpłatny dostęp do niezbędnej wiedzy i informacji.
pobieraj za darmo wzory dokumentów z komentarzem prawnym,
Wiemy jednak, że jako mikroprzedsiębiorca masz niewiele czasu na zgłębianie całości dokumentów, więc przygotowaliśmy skrót najważniejszych zapisów:
Gromadzimy tylko te dane osobowe, które są niezbędne do świadczenia usługi mikroPorady.pl, takie jak np. Twój adres e-mail.
Aby rozwijać aplikację i zapewniać lepszą jakość bezpłatnych usług, gromadzimy anonimowe dane zbiorcze w zakresie sposobu korzystania z mikroPorady.pl.
Dobroczynny serwis mikroPorady.pl należy wyłącznie do nas. Ale wszystko, co zamieścisz na swoim koncie, pozostaje Twoją 100% własnością. Bez Twojej zgody nigdy nie udostępnimy tych materiałów podmiotom trzecim.
Nasz serwis jest również w 100% zgodny z RODO. W każdej chwili możesz uzyskać dostęp do swoich danych, sprawdzić gdzie i w jaki sposób są one przechowywane. Oczywiście w dowolnym momencie możesz je również usunąć.
Wiemy jednak, że jako mikroprzedsiębiorca masz niewiele czasu na zgłębianie całości dokumentów, więc przygotowaliśmy skrót najważniejszych zapisów:
Gromadzimy tylko te dane osobowe, które są niezbędne do świadczenia usługi mikroPorady.pl, takie jak np. Twój adres e-mail.
Aby rozwijać aplikację i zapewniać lepszą jakość bezpłatnych usług, gromadzimy anonimowe dane zbiorcze w zakresie sposobu korzystania z mikroPorady.pl.
Dobroczynny serwis mikroPorady.pl należy wyłącznie do nas. Ale wszystko, co zamieścisz na swoim koncie, pozostaje Twoją 100% własnością. Bez Twojej zgody nigdy nie udostępnimy tych materiałów podmiotom trzecim.
Nasz serwis jest również w 100% zgodny z RODO. W każdej chwili możesz uzyskać dostęp do swoich danych, sprawdzić gdzie i w jaki sposób są one przechowywane. Oczywiście w dowolnym momencie możesz je również usunąć.
Na podany adres e-mail wysłany został link aktywujący konto.
Przypomnienie hasła
Na podany adres e-mail wysłany został link do zmiany hasła.
Gdy potrzebujesz
porady, u nas zawsze
ją otrzymujesz*
*Czy wiesz, że aż 96% mikro firm zapewnia 75% wszystkich wpływów z podatków i wytwarza 51% zysku gospodarki kraju? A czy wiesz, że tylko niewielkiej liczbie udaje się utrzymać na rynku dłużej niż rok z powodu braku dostatecznej wiedzy, znajomości przypisów i kompetencji?
A czy wiesz, że...
Ty też możesz coś dla nas
zrobić, abyśmy mogli dalej działać
i skutecznie Cię wspierać?
KRS 0000318482
Skopiuj KRS
Wpisz nasz KRS w Deklaracji Podatkowej Twój e-PIT!
Przechodzisz właśnie do usługi Twój e-PIT Ministerstwa Finansów
Aby skutecznie przekazać 1,5% na Projekty Fundacji
mikroPorady.pl i jestemSzefem.pl
wystarczy wpisać:
KRS 0000318482
Skopiuj KRS
lub wyszukać na liście:
Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości
Fundacja dr Bogusława Federa