Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Porada: Jak samodzielnie wypozycjonować własna stronę www

Przedsiębiorco - prawdopodobnie masz już własną stronę w Internecie.

Ale cóż z tego, jeśli nikt jej nie znajdzie i nie będzie jej odwiedzał? Dlatego musimy zająć się jej wypozycjonowaniem, czyli umieszczeniem na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych, po wpisaniu interesującego nas słowa kluczowego.

Wyszukiwarki

Co rozumiemy pod pojęciem wyszukiwarki? Są to de facto strony internetowe, który powstały po to by indeksować cały Internet, czyli przeszukiwać sieć, wchodzić na każdą stronę internetową i zapisywać we własnej bazie, o czym jest dana strona internetowa i jaką ma wartość merytoryczną. Przykładowe wyszukiwarki:
- Google.com
- Bing.com
- Netsprint
- Yahoo.com.

Wszystkie wyszukiwarki mają własne algorytmy, definiujące ogólnie pojętą wartość danej strony WWW pod kątem danego słowa kluczowego – według tej wartości wyszukiwarki rozmieszczają strony WWW na swoich listach wyszukiwania. Ideą pozycjonowania jest to, aby przekonać wyszukiwarkę, że to właśnie nasza strona ma największą wartość w Internecie pod kątem interesującego nas słowa kluczowego.
Jak zatem to zrobić?
Na pozycję strony WWW na listach wyszukiwania – w ujęciu globalnym – mają wpływ 2 zasadnicze rzeczy:
Ogólnie rozumiana jakość strony internetowej i jej optymalizacja dla wyszukiwarek
Wszystko to, co dzieje się wokół tej strony w jej internetowym otoczeniu.

Dobrze przygotowana strona WWW to podstawa
Najpierw zajmijmy się naszą stroną internetową, bowiem to, jak jest przygotowana i zoptymalizowana, ma 50% udział w sukcesie w pozycjonowaniu.

Najważniejsze elementy optymalizacji stron WWW dla wyszukiwarek (w kolejności od najważniejszego):

1. Jakość kodu programistycznego
Rozumiemy przez to sposób, w jaki strona WWW została przygotowana pod kątem programistycznym. Jeżeli korzystamy z gotowego oprogramiania typu open-source, takie skrypty (w szczególności Wordpress) spełniają standardy projektowe oraz są dobrze zoptymalizowane. Jeśli zaś zamawiamy serwis WWW w zewnętrznej firmie, warto zainwestować dodatkowe kilkaset złotych i zlecić audyt optymalizacji innej firmie zajmującej się pozycjonowaniem stron WWW.

2. Jakość treści strony WWW
Treść (tzw. content) ma ogromne znacznie dla pozycjonowania. Najważniejsze zasady dotyczące tworzenia treści do serwisu WWW:
a) Przede wszystkim musi być unikalna (absolutnie unikamy kopiowania tekstu czy zdjęć z innych stron internetowych)
b) Musi traktować o tym, czym się zajmujemy
c) Musi być odpowiednio nasycona słowami kluczowymi, które nas interesują (poziom nasycenia powinien wynosić ok. 2-4%; możemy to zmierzyć za pomocą narzędzia dostępnego pod adresem: http://rapid.searchmetrics.com/en/seo-tools/keyword-tools/keyword-density,18.html
d) Powinna być atrakcyjnie przygotowana (nagłówki, akapity, ilustracje, infografiki, wyróżnienia, itp.) – nie może być to rzeka tekstu. Kierujemy się zasadą, że przygotowujemy tekst dla człowieka, nie dla robotów wyszukiwarek.
e) Treść musi być w odpowiedniej ilości – tzn. nie ma sensu tworzyć podstrony, na której będą 2 zdania i zdjęcie. Ilość tekstu, który można uznać za wartościowy merytorycznie pod katem wyszukiwarek, to przynajmniej 1500-2000 znaków.


Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.