Wielkość tekstu
Kontrast serwisu
Bezpłatny Program PIT 2017

Umowa zlecenia - wzór dokumentu

Umowa zlecenia, o której stanowi Kodeks cywilny, jako umowa nazwana, to wyłącznie umowa, której przedmiotem jest powierzenie dokonania czynności prawnych. Umowy zleceń dotyczą zarówno powierzenia czynności prawnych, jak i różnych innych zleceń czynności faktycznych.

Pobierz bezpłatnie wzór dokumentu

Wariant I - Umowa zlecenia podstawowa

Wariant podstawowy jest odpowiedni dla klasycznej umowy powierzenia wykonywania czynności prawnych, która to umowa jest opisana w Kodeksie cywilnym jako zlecenie. Jednocześnie taka umowa może być bardzo krótka, gdyż w istocie wszystkie kluczowe rozwiązania proponuje Kodeks cywilny w przepisach tzw. ius dispositivi. Oznacza to, że o ile nic innego w umowie nie postanowiono, w danej sprawie stosuje się przepisy k.c. Do pozostałych wersji zlecenia, w istocie różnego typu czynności faktycznych stosuje się przypisy o zleceniu odpowiednio na mocy art. 750 k.c.

pobierz wzór

Wariant II - Wykonywanie zlecenia w siedzibie pracodawcy

Ten Wariant umowy jest przydatny w takich sytuacjach, w których wykonawca czyli zleceniobiorca musi wykonać zlecenie u zleceniodawcy i wówczas korzysta z miejsca pracy, środków i narzędzi zleceniodawcy. Taka umowa jest również pewnego rodzaju zagrożeniem, gdyż w istocie może to być obejście dla umowy o pracę.

pobierz wzór

Wariant III - Wykonywanie zlecenia poza lokalem przedsiębiorstwa

Jak sama nazwa wskazuje zlecenie musi, a czasami może być wykonywane bądź w lokalu zleceniobiorcy bądź w innych miejscach poza przedsiębiorstwem zleceniodawcy.

pobierz wzór

Wariant IV - Umowa zlecenia zawarta na czas nieokreślony

Umowa zawarta jest na czas nieokreślony dopóki nie nastąpi wypowiedzenie.

pobierz wzór

Wariant V - Umowa zlecenia na czas realizacji zadania

Umowa zlecenia na czas realizacji zadania jest w swojej formie zbliżona do umowy rezultatu, a więc umowy o dzieło. Należy więc uważać, aby sformułowanie zadania nie przybrało postaci wymogu rezultatu. Typowe zadania mogą sprowadzić się np. do posegregowania akt, które będzie trwało dopóki się ich nie posegreguje.

pobierz wzór

Rachunek do umowy zlecenia

Jeśli potrzebujesz obliczyć kwotę do wypłaty przy umowie zlecenia to skorzystaj z naszego rachunku (kalkulatora) do umowy zlecenia

pobierz wzór

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
Pamiętaj o rozliczeniu podatku PIT za 2016

Pobierz Bezpłatny Program PIT 2017 i Wyślij e-Deklarację

Program Rozlicza: PIT 28 PIT 36 PIT 36L PIT 37 PIT 38 PIT 39

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

przekaż darowiznę

• do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawne

Przekaż darowiznę on-line:

dalej
Wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe.
 
x

baner rozlicz pit za 2016 300x300