Wielkość tekstu
Kontrast serwisu
Bezpłatny Program PIT 2018

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Umowa spedycji z transportem mieszanym

Usługi spedycyjne mają szczególne znaczenie dla przedsiębiorców, ponieważ usprawniają prowadzenie działalności gospodarczej. Obecnie istotą usług spedycyjnych jest szeroko rozumiane „zorganizowanie” przemieszczenia towarów z punktu wydania do punktu odbioru z uwzględnieniem świadczenia usług związanych z jej przewozem, podczas gdy przedmiotem usługi przewozu jest jedynie przewiezienie za wynagrodzeniem osób lub rzeczy.

W przypadku spedycji towarów zwłaszcza spoza obszaru albo poza obszar Unii Europejskiej należy rekomendować rozważenie zawarcia umowy z firmą spedycyjną działającą na danym rynku (np. Daleki Wschód, Ameryka Północna), ponieważ powinna ona posiadać odpowiedni personel, środki oraz doświadczenie praktyczne w szczególności w organizacji przemieszczenia towarów przez granice i dopełniania formalności wynikających z przepisów prawa, zwłaszcza celnych jak i sanitarnych. Firmy spedycyjne posiadają własne formularze umów. Zawierając umowę spedycji należy zwrócić szczególną uwagę na postanowienia dotyczące zakresu obowiązków spedytora, a zwłaszcza co do postanowień określających obowiązki stron związane z wydaniem towaru, przejściem ryzyk, następnie jego ubezpieczeniem, oraz dostarczeniem towaru.  Należy rekomendować posiłkowe odwoływanie się do reguł INCOTERMS, które precyzyjnie ustalają rozdział ryzyk, kosztów oraz obowiązków pomiędzy sprzedającego a kupującego. Również w przypadku spedycji towarów w obrębie Unii Europejskiej firmy spedycyjne najczęściej stosują własne wzorce umów.  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do klauzul proponowanych w treści formularzy, zwłaszcza gdy są one w języku obcym, należy wyjaśnić ich skutki prawne korzystając z pomocy prawników.

Poniżej prezentowany wzór umowy został opracowany w założeniu, że towar ma być przesłany z Polski do punktu docelowego na terenie jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej. Poniższy wzór został opracowany w oparciu o prawo polskie (w szczególności Kodeks cywilny) i przy założeniu, że spedytor jest przedsiębiorcą polskim.

Zobacz: Wzory umów transportu i przewozu

Należy pamiętać, że spedytor może wykonać przewóz, jak również może powierzyć jego wykonanie innemu przedsiębiorcy

pobierz wzór

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
Pamiętaj o rozliczeniu podatku PIT za 2017

Pobierz Bezpłatny Program PIT 2018 i Wyślij e-Deklarację

Program Rozlicza: PIT 28 PIT 36 PIT 36L PIT 37 PIT 38 PIT 39

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 
x

baner rozlicz pit za 2017