Wielkość tekstu
Kontrast serwisu
Bezpłatny Program PIT 2017

Regulamin zarządzania

Regulamin zarządzania jest propozycją regulacji wewnętrznej, za pomocą której ustalasz jako przedsiębiorca zasady zarządzania Twoim przedsiębiorstwem.

Wybierz jeden z wariantów: 

Wariant I

Wariant I Regulaminu zarządzania jest regulacją stworzoną w wersji zarówno dla mikroprzedsiębiorcy, który posiada niewiele regulacji wewnętrznych, jak i dla przedsiębiorcy nieposiadającego żadnych unormowań wewnętrznych. Postanowienia Wariantu I zostały zróżnicowane na wersje A i B również w zależności od sposobu zarządzania, czyli w zależności od tego, czy pełnia kompetencji dotyczących przedsiębiorstwa leży niepodzielnie w rękach przedsiębiorcy i czy on też ponosi pełną odpowiedzialność, czy też powierza pewne zadania innym osobom w ramach ich kompetencji własnych. Co więcej, jeżeli osoby te są specjalistami w zakresie przypisanych im zadań (zawodowo trudnią się wykonywaniem danych czynności), przedsiębiorca uwalnia się od bezpośredniej samodzielnej odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez sprawcę przy wykonywaniu powierzonej mu czynności (por. art. 429 k.c.), o ile nie dokonał błędu w wyborze.

pobierz wzór

Wariant II

Wariant II Regulaminu zarządzania jest przygotowany dla firmy, w której do zarządzania włączane są jedna lub dwie inne osoby. Tymi osobami są przeważnie ustanawiani przez przedsiębiorcę np. dyrektor produkcji lub handlowy, kierownik zakładu lub sklepu bądź np. kierownik finansowy. Przedsiębiorca funkcjonuje w ramach struktury organizacyjnej, jako właściciel lub np. dyrektor naczelny i przez swojego zastępcę. Przeważnie wówczas występuje także osoba odpowiedzialna za księgowość i finanse, która może być główną księgową(ym) czy dyrektorem finansowo-ekonomicznym.

pobierz wzór

Wariant III

Wariant III jest przykładem regulacji zarządzania dla małych i średnich firm, w których zarządzanie jest realizowane przez zespół menedżerski (kierowniczy), z którego 3-7 osób należy do ścisłego kierownictwa i to one realizują zarząd wspólnie lub samodzielnie w zakresie przypisanej im Regulaminem zarządzania odpowiedzialności.

pobierz wzór

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
Pamiętaj o rozliczeniu podatku PIT za 2016

Pobierz Bezpłatny Program PIT 2017 i Wyślij e-Deklarację

Program Rozlicza: PIT 28 PIT 36 PIT 36L PIT 37 PIT 38 PIT 39

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

przekaż darowiznę

• do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawne

Przekaż darowiznę on-line:

dalej
Wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe.
 
x

baner rozlicz pit za 2016 300x300