Wielkość tekstu
Kontrast serwisu
Bezpłatny Program PIT 2017

Poradniki, raporty do pobrania

Przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej zasadnicze znaczenie może mieć wybór przez przedsiębiorcę optymalnej formy prawnej spośród dostępnych na rynku. Wybierając jedną z przedstawionych form zapoznaj się z podstawowymi elementami charakteryzującymi minimalne warunki funkcjonowania i obowiązki przy zakładaniu i rejestracji oraz ograniczenia wynikające z danej formy prawnej.

Prezentujemy zestawienie w układzie porównawczym, różnych form zatrudnienia i przypisanych do nich warunków oraz praw i obowiązków pracownika i pracodawcy w obszarach prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, podatków, prawa konkurencji, prawa cywilnego, prawa autorskiego.

Publikacja skierowana jest do pracodawców zainteresowanych zatrudnianiem młodzieży, oraz  do młodzieży, chcącej podjąć zatrudnienie w okresie wakacyjnym.  

Kompendium zawierajace podstawowe informacje o różnych, nietradycyjnych formach zatrudniania, które coraz powszechniej występują na polskim rynku pracy.

Broszura zawiera opracowanie takich form, jak:
- zatrudnianie terminowe (czasowe),
- zatrudnianie w niepełnym wymiarze czasu pracy,
- leasing pracowniczy,
- telepraca,
- Job sharing (dzielenie pracy),
- Job rotation (praca rotacyjna),
- samozatrudnienia,
- zatrudenie niepracownicze (umowy cywilno-prawne).

Pierwsze kroki w biznesie - Przewodnik początkujacego przedsiębiorcy.

Publikcja skierowana jest do wszystkich osób, które rozważają możliwość rozpoczęcia pracy na własny rachunek, ale brakuje im podstawowej wiedzy z zakresu zakłądania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Biznesplan w zarysie - Poradnik dla osób planujących założenie własnej działałności gospodarczej.

Publikacja skierowana jest do osób, które planuja założenie własnej firmy i chcałyby zaponać się z podstawowymi zasadami tworzenia biznesplanu dla swojej przyszłej firmy. Z Poradnika można dowiedziec się m.in. z jakich punktów powienien składac się prawidłowo opracowany biznesplan dla przyszłego przedsięwzięcia, jak przygotować się do analizy otoczenia konkurencyjnego, na czym polega tzw. analiza SWOT, jakie powinny znaleźć się w planie finansowym przedsięwzięcia.

Najnowszy Bezpłatny Poradnik dla wszystkich zamierzających założenie własnej firmy.


Publikacja w przystępny sposób przeprowadza przez procedury związane z formalnym rozpoczeciem jedoosobowej działalnosci gospodarczej i działalności w formie spółki cywilnej.

Dowiesz się - jakie obowiązki rejestracyjne ma przedsiębiorca, na co powienien zwrócić szczególną uwagę i jakie formalności musi dopełnić, aby rozpocząć prowadzenie własnego biznesu.

Stary, dobry e-mail w rękach specjalistów nadal jest potężnym narzędziem marketingowym, ale...

....musi być przemyślany i sprofilowany pod kątem oczekiwań adresata - wtedy wskaźnik rentowności szybuje do poziomu nawet 3800%. 

Jak zatem sprawić, by kampania mailingowa była tak skuteczna i jak uniknąć najczęstszych błędów?
Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w najnowszym Raporcie.

Co przeszkadza polskim przedsiębiorcom?


Wysokie podatki, ZUS i koszty stałe, przewaga konkurencji oraz trudności w rekrutacji wykwalifikowanych pracowników - to najczęściej wymieniane problemy, z którymi borykaja się polscy przedsiębiorcy z sektora MSP.

Przyszłość będzie wspaniała.
Przyszłość jest przerażająca.
Przyszłość jest nieprzewidywalna.

Natalia Hatalska: Nie wiemy, co przyniosą nam najbliższe lata, a co dopiero kolejne dziesięciolecia.
To trudne pytanie postawiłam więc najwybitniejszym umysłom świata. Zebrałam ich opinie po to, byśmy mogli zobaczyć naszą przyszłość w perspektywie najbliższych 25 lat. W 12 najważniejszych obszarach naszego życia.

Polska gospodarka pod względem poziomu ucyfrowienia zajmuje jedno z ostatnich miejsc w klasyfikacji Unii Europejskiej, pozostając w tyle nie tylko za wszystkimi państwami „starej" UE, ale nawet za większością nowych krajów członkowskich. Główną przyczyną tego odstawania od unijnej średniej jest niski poziom ucyfrowienia małych i średnich przedsiębiorstw, stanowiących większość działających w kraju podmiotów gospodarczych.

Sztuczki pozycjonerów przestały być skuteczne, a zaczęły poważnie szkodzić. Specjaliści od marketingu w wyszukiwarkach muszą się dostosować do nowych wymagań Google, które bez litości karczuje farmy spamerskich linków. Teraz liczy się użytkownik i to, co jest dla niego ważne, czyli unikalne i angażujące treści opakowane w responsywnej formie.

Raport jest owocem długoletniej współpracy między IAP Polska i PwC.
Autorzy Raportu podkreślają: Dzięki internetowi maleją koszty transakcyjne, rośnie poziom konkurencyjności rynków, w niewiarygodny sposób wrasta nie tylko dostęp do informacji, ale również możliwości jej wytworzenia i przechowywania.

Jaki jest w liczbach wpływ internetu?

Publikacja zawiera kompleksową wiedzę na temat roli marketingu interaktywnego w kształtowaniu gospodarki w Polsce.

Jaki jest polski e-handel AD 2014? Jak rodzime e-sklepy dają sobie radę na dynamicznie rosnącym, ale wyjątkowo konkurencyjnym rynku? Czy zmiany w prawie pomagają branży się rozwijać i wychodzić na inne rynki, czy wręcz przeciwnie?
Na te i wiele innych pytań autorzy szukali odpowiedzi przygotowując badanie i niniejszy raport. Czytając i analizując wyniki można wysnuć wiele wniosków i eksperci doskonale robią to na kolejnych stronach. Tym, co należy jednak podkreślić w szczególności, jest fakt, że polski e-handel jest rozdrobniony.

Przygotowanie badania: Grupa Robocza E-commerce w IAB Polska oraz Ministerstwo Gospodarki:

Poniżej przestawiamy Raport [pdf]

Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk po raz ósmy opublikował "Raport o innowacyjności gospodarki Polski" zawierający wyniki i analizy badań prowadzonych przez zespół badawczy pod kierownictwem prof. Tadeusza Baczko.

Raport został opracowany przez zespół niezaleznych ekspertów pod redakcją Jerzego Hausnera i zaprezentowany podczas IV Kongresu Innowacyjnej Gospodarki w czerwcu 2013 roku.

 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

przekaż darowiznę

• do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawne

Przekaż darowiznę on-line:

dalej
Wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe.
 
x

baner rozlicz pit za 2016 300x300