Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Czy istnieje możliwość zmiany nazwy oraz adresu spółki z o.o w systemie teleinformatycznym S24?

Pytanie z dnia 17 kwietnia 2017

Zapytanie: Czy istnieje możliwość zmiany nazwy oraz adresu spółki z o.o w systemie teleinformatycznym S24?

Odpowiedź:

W systemie znajdującym się na stronie ekrs.ms.gov.pl, po zarejestrowaniu konta użytkownika można dokonać następujących zmian:

dla spółki z o.o. można dokonać zmian:

Zgodnie z powyższym dla spółki z o.o nie istnieje możliwość dokonania zmiany nazwy spółki poprzez system teleinformatyczny.

Zmiany dokonywane w systemie teleinformatycznymS24 mogą być dokonywane jedynie dla spółek, które wcześniej zarejestrowane były drogą elektroniczną. Nie można wprowadzać poprzez system teleinformatyczny zmian dla spółki utworzonej przy wykorzystaniu wzorca, której umowa została zmieniona w inny sposób niż przy wykorzystaniu wzorca, oraz zmian dla spółek zarejestrowanych w inny sposób.

W związku z art. 4 ust. 15 k.s.h w przypadku spółki, która została zawarta przy pomocy wzorca w systemie teleinformatycznym, a następnie dokonywano zmian u notariusza, każda kolejna zmiana treści umowy spółki wymaga formy aktu notarialnego. Art. 4 ust. 15 KSH, stanowi że w przypadku zmiany umowy spółki inaczej niż przy wykorzystaniu wzorca spółka nie jest już spółką zawartą przy wykorzystaniu wzorca.

Dlatego dokonując zmiany „nazwy” czyli firmy spółki w rozumieniu art. 43²§1 i 2 w zw. z art. 435§1 kodeksu cywilnego w przepisanej formie (Uchwała zgromadzenia wspólników o zmianie umowy) musi nastąpić złożenie wniosków do KRS w sposób tradycyjny, a zmiany w KRS nastąpią na zarządzenie sądu po wydaniu postanowienia co do wpisu zmiany Firmy.

Stan prawny na : 19 kwietnia 2017 r. 

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Zarządzający i prowadzący Mikroporady nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów
Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
 

Porady i wzory dokumentów przygotowane przez zespół prawników w ramach nieodpłatnej
działalności pożytku publicznego Fundacji Akademii Liderów podlegają ochronie prawa autorskiego.

 

Odpowiedzi na porady prawne są przygotowywane zgodnie z obowiązującym stanem prawnym przez zespół prawników Kancelarii Juris

 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

przekaż darowiznę

• do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawne

Przekaż darowiznę on-line:

dalej
Wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe.