Wielkość tekstu
Kontrast serwisu
Bezpłatny Program PIT 2017

O Fundacji

Fundacja Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości dr Bogusława Federa jest organizacją non-profit i działa na rzecz rozwijania i wspierania mikro przedsiębiorczości w Polsce. Głównym celem działania Fundacji jest realizacja projektów, które wspierają postawy innowacyjne i przedsiębiorcze w istniejących mikro firmach a także projekty, które pomagają tworzyć nowe przedsiębiorstwa (start up) oparte na wiedzy i przetwarzaniu informacji.

W ramach swoich projektów Fundacja upowszechnia Wiedzę 3 GENERACJI: 

Programy Innowacyjności i Przedsiębiorczości - obejmujące przedsięwzięcia i uczestnictwo w prowadzonych badaniach naukowych, badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, organizacji konferencji, seminariów, warsztatów i kursów,

Programy Wsparcia - obejmujące pomoc menedżerom i przedsiębiorcom w prowadzeniu już istniejących organizacji a także pomoc absolwentom i studentom w projektowaniu, przygotowaniu, finansowaniu i otwieraniu przedsiębiorstw opartych na wiedzy, innowacyjności i przetwarzaniu informacji,

Programy Wymiany Międzynarodowej - obejmujące wizyty menedżerów i przedsiębiorców oraz wymianę wykładowców, trenerów, studentów i absolwentów oraz przedsiębiorców, w tym organizację praktyk i warsztatów.

ico-1procentFundacja Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości została założona w 2008 roku przez dra Bogusława J. Federa, status Organizacji Pożytku Publicznego uzyskała w 2009 roku.

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa jest uczestnikiem Programu Google Grants, który na całym świecie wspiera wybrane organizacje non-profit

O Fundatorze

Założyciel Fundacji dr Bogusław J. FederBogusław J. Feder - dr nauk humanistycznych w dziedzinie pedagogiki, ekspert w dziedzinie edukacji dorosłych, jeden z ważniejszych specjalistów w Polsce zajmujących się tematem przywództwa. W 1990 r. założył Międzynarodową Szkołę Menedżerów a w 1991 r. Centrum Kreowania Liderów. Prowadził działalność dydaktyczno-szkoleniową w ośrodku szkoleniowym w Kłudzienku pod Warszawą, gdzie opracował metody kształcenia umiejętności kierowniczych i przywódczych.

Stypendysta Funduszu Pomocy Niezależnej Kulturze i Literaturze polskiej (Paryż 1984-85) Stypendysta San Francisco State University (1994) i George Washington University (1995) w ramach East Central European Scholarship Program(Przywództwo i Edukacja) do 2008 uczestnik ponad 50 konferencji w USA w zakresie zarządzania, przywództwa i edukacji dorosłych.

Autor metod kształcących zachowania i umiejętności przywódcze. Ma w swoim dorobku wiele artykułów prasowych, pionierskich i innowacyjnych programów szkoleniowych oraz projektów wydawniczych z zakresu przywództwa. Wielokrotnie cytowany w publikacjach na temat przywództwa. 

Rada Fundacji - Członkowie

Jan A. Stefanowicz - adwokat, ekspert i konsultant komisjii i podkomisji nadzwyczajnych Sejmu i Senatu RP przy legislacji ustawodawstwa gospodarczego. Członek założyciel i członek władz Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Piotr D. Moncarz - Consulting Professor Stanford University, prezes Rady Nadzorczej U.S. - Polish Trade Council of Silicon Valley. Członek Rady Nadzorczej San Francisco Global Trade Council.

Jerzy T. Strzelecki - socjolog, specjalista od transkacji, fuzji i przejęć oraz funduszy inwestycyjnych typu private equity.

Piotr Kutkowski - dziennikarz, specjalista od publicystyki społecznej i reportaży podróżniczych

Prezes Fundacji

Katarzyna Tokarska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

przekaż darowiznę

• do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawne

Przekaż darowiznę on-line:

dalej
Wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe.
 
x

baner rozlicz pit za 2016 300x300