Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Pomagaj rozwijać Mikro Firmy!

Przekaż 1% podatku

ico-1procent

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa od 2009 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu na rozwój naszej działalności można przekazać 1% swojego podatku. W tym celu należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 lub PIT-28):

Numer KRS: 0000318482
→ Zobacz nasz profil w Portalu Organizacji Pozarządowych.
→ Zapoznaj się z naszymi sprawozdaniami merytorycznymi za lata 2012, 2011, 2010, 2009.

Naszą misją jest udzielanie wsparcia i pomocy polskim mikro firmom na każdym etapie ich rozwoju. Pozyskane środki finansowe dają Fundacji możliwości docierania z pomocą i bezpośredniego pomagania beneficjentom.

Jednym z obszarów aktywności roku jest uświadamianie ośrodkom decyzyjnym i legislacyjnym barier formalno-prawnych, na które napotykają mikro firmy w swojej działalności. Problem ten Fundacja przedstawiła m.in. w trakcie uczestnictwa
w organizacji badań nt. dostępu mikro i małych przedsiębiorstw do pomocy publicznej.
Badanie na temat szans i zagrożeń dotyczących mikro i małych przedsiębiorstw ma zwracać uwagę opinii publicznej, mediów, instytucji rządowych na problemy, z jakimi spotyka się polska przedsiębiorczość. Szczegóły wyników Badania zostały opracowane wspólnie z Kancelarią Juris oraz Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową i zaprezentowane w trakcie specjalnego posiedzenia Komisji Gospodarki Senatu RP w dniu 18 lipca 2012 roku (Prezentacja w Senacie RP).

Dzięki pozyskanym środkom finansowym Fundacja sfinansowała powstanie i uruchomienie serwisu internetowego www.Mikroporady.pl., którego partnerem merytorycznym jest zespół prawników Kancelarii Juris. Celem funkcjonowania serwisu jest wykorzystywanie sieci internetowej do bezpośredniego udzielania pomocy w zarządzaniu mikro firmą i bezpłatnego dostarczania pomocy prawnej, porad i rekomendacji mikro firmom na każdym etapie rozwoju.Serwis wyróżnia się w stosunku do podobnych istniejących zasobów dostępnych w Internecie:
- wszystkie dostępne wzory umów i regulaminów są opracowane w kilku wariantach i wersjach (do samodzielnego wyboru) oraz aktualizowane przez zespół prawników. Są łatwe do pobrania w Wordzie do dalszego edytowania na własne potrzeby,
- w celu dokonania właściwego wyboru i poprawnego oraz właściwego dostosowania do prowadzonej działalności wzory umów, regulaminy, instrukcje, porady są zaopatrzone w uwagi, komentarze i aktualne orzecznictwo prawne - ważne punkty w umowach
i regulaminach, instrukcjach i poradach posiadają linki do uwag, komentarzy i aktualnego orzecznictwa - co w istocie jest poradą, w zakresie podjęcia właściwej decyzji i dokonania trafnego wyboru przez mikro przedsiębiorców,
- dodatkowo użytkownicy dostają dostęp do ważnych zasobów w sieci bezpośrednio powiązanych i uzupełniających treści serwisu, otrzymują bezpłatnie kazusy prawne jako „przykład z życia” obrazujący rozstrzygnięcia prawne w ważnych kwestiach,

Regulacje prawne:
W 2013 roku, tak jak w latach ubiegłych, każdy podatnik, który chce przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji OPP, zrobi to za pośrednictwem Urzędu Skarbowego.
Jeśli uzyskane dochody pochodzą tylko od jednego pracodawcy i nie planuje się rozliczać wspólnie z małżonkiem lub dzieckiem oraz nie wykonuje się żadnych odliczeń – należy poinformować pracodawcę o chęci przeznaczenia 1% podatku na rzecz Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, podając niezbędne dane (nr KRS 0000318482); pracodawca zaś wypełni za nas odpowiedni formularz PIT, który należy własnoręcznie podpisać. Szczegółowe instrukcje i druki deklaracji PIT można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów.
Dane osobowe darczyńców przetwarzane są zgodnie z zasadami polityki prywatności.

Inne formy wsparcia
Jeśli chcesz wesprzeć Akademię Liderów, organizację bezpośrednio finansującą i opiekującą się serwisem Mikroporady.pl i innymi projektami Fundacji przejdź na stronę „Dary pieniężne”.

 


Tekst promocyjny sfinansowano z 1% podatku

Na podstawie: Rozporządzenie MRPiPS z dnia 22 czerwca 2016 roku – Dz. U. z 4 lipca 2016 r. poz. 973

 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.