Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Porada: Czym jest rozmowa rekrutacyjna?

Jest wiele technik uczących prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej
Najprostsza i najskuteczniejsza stawia założenie: rozmowa rekrutacyjna to spotkanie nieznajomych sobie osób, którzy muszą wykorzystać wszystkie najskuteczniejsze metody, aby jak najlepiej się poznać.

A więc rozmowa jest:

1. Sytuacją skończoną
Spotykacie kogoś w celu sprecyzowanym po to, aby wymienić i ocenić informacje, które pozwolą każdemu dokonać wyboru.

2. Sytuacją relacyjną (relacją pomiędzy rozmówcami)
Rozmowa odbywa się na bazie wymiany słownej. Dwóch rozmówców ma się wypowiedzieć. Prowadzący rozmowę ma pomóc drugiemu w wypowiedzeniu się i ma „uświadomić”, że pragnie go zrozumieć. Rozmówca przekazuje informacje, które stanowią przedmiot rozmowy, jednakże dyssymetria ról musi być respektowana. Opanowanie sztuki zabierania głosu i technik komunikowania werbalnego mają rolę decydującą. Znaczenie w nawiązaniu relacji ma także znajomość komunikacji niewerbalnej

3. Sytuacją o podwójnej strukturze
W rozmowie istnieją reguły, ktoś ma inicjatywę, ktoś się przygotowuje, wiadomo, kto ma zacząć, kto ma prowadzić, kto proponuje plan, znajduje technikę, kto ma wyciągać wnioski itd. Ta struktura metodologiczna jest podszyta drugą strukturą, niedopowiedzianą, lecz która jest obecna i skuteczna. Jest ona związana z wszystkimi parametrami uczuciowej sytuacji, ze wszystkim, co sytuacja rozmowy wyzwala: reakcje emocjonalne, uczuciowe, strach, sympatię, antypatię, znużenie, gorączkowość, komunikacja niewerbalna itd.

4. Sytuacja dynamiczną
Sytuacja rozmowy jest stworzona po to, aby dwaj rozmówcy ewoluowali poprzez kolejne etapy, poprzez próby i błędy, w ich odczuciach, w ich języku, w ich percepcji, w ich zrozumieniu. Zabranie głosu nie jest nigdy „wymuszone”, ograniczone, tematy mogą się rozwijać, zdania mogą być ryzykowne, powiedziane jeszcze raz, modyfikowane. Najważniejszym jest, aby wypowiedzi jednej i drugiej osoby stawałY się coraz bardziej trafne. Umiejętność przeprowadzania wywiadów może być tu bardzo pomocna.

Autor: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.