Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Umowa o zapewnienie sprawności informatycznej i dostępu do Internetu

Przedsiębiorcy prowadzący serwisy internetowe, strony, blogi, fora, itp. nie zawsze dysponują merytorycznym przygotowaniem do ich prowadzenia od strony informatycznej / technicznej. Również nie zawsze dysponują wiedzą techniczną lub z zakresu przepisów mających zastosowanie w związku z prowadzeniem takich serwisów często też nie zatrudniają pracowników z takimi kwalifikacjami. W tym miejscu należy zaznaczyć, że prowadzenie takich serwisów wiąże się w szczególności ze stosowaniem następujących w szczególności dziedzin prawa: 

  • prawo cywilne (przykładowo zastosowanie ogólnych warunków umów, regulaminów, odpowiedzialność przedsiębiorcy z tytułu szkód wyrządzonych w związku z prowadzeniem serwisu, kwestia odpowiedzialności za zamieszczane w nim treści),
  • prawo autorskie, ew. własności przemysłowej (posługiwanie, wykorzystywanie, przetwarzanie, czy samo publikowanie utworów, zapewnienie podstawy prawnej do ich wykorzystania na właściwych polach eksploatacji),
  • ochrona danych osobowych, prywatności (począwszy od użytkowników, których adresy IP są rejestrowane przez serwis, poprzez klientów którzy założyli konta, mają loginy w danym serwisie, a skończywszy na kontrahentach danego przedsiębiorcy – zapewnienie przetwarzania ich danych zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami),
  • ochrona konsumentów (w przypadku osób korzystających z serwisu nie czyniących tego w ramach ich działalności gospodarczej czy zawodowej),
  • przepisy regulujące świadczenie usług drogą elektroniczną (w zakresie m. in. obowiązków przedsiębiorcy będącego dostawcą takich usług).

W takim wypadku rekomendowanym rozwiązaniem jest powierzenie przedsiębiorcy trudniącemu się zawodowo obsługą serwisów zapewnienia funkcjonowania ich zgodnie z wymogami prawa. Dzięki temu przedsiębiorca może skoncentrować się na swej działalności, ograniczając się do publikowania materiałów, moderowania pod względem specjalistycznym, branżowym działalności użytkowników serwisu. Reagowanie przykładowo na zamieszczanie wulgaryzmów, bądź zapewnienie, żeby każdoczesne brzmienie formularzy obejmujących udzielenie zgód na przetwarzanie danych osobowych było zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami pozostawało by obowiązkiem przedsiębiorcy zapewniającego zgodne z prawem funkcjonowanie serwisu.

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.