Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Umowa o udostępnianie informacji o usługach i firmie w informatorach gminnych/miejskich i na stronie internetowej

Przedsiębiorco udostępnianie danych i informacji Twojej firmie oraz usługach świadczonych przez Twoje przedsiębiorstwo, czy też produkcji realizowanej na terenie tej gminy stanowi doskonałą formę reklamy nie tylko dla lokalnej społeczności, ale również i dla inwestorów, którzy zamierzają w danym rejonie przeprowadzić inwestycje.

Należy pamiętać, iż dane zawarte w rejestrze przedsiębiorców KRS, czy też w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) są z mocy ustaw danymi jawnymi. Gminy nie mają obowiązku zamieszczać publicznie dostępnych informacji o przedsiębiorcach na swoich stronach internetowych, czy też wydawanych informatorach i biuletynach gminnych, natomiast mogą takie dane zamieszczać. Zakres i formę udostępnianych danych określony powinien zostać w Umowie.

Umowa o udostępnienie informacji o usługach i firmie w informatorach gminnych / miejskich i na stronie internetowej jest formą umowy o świadczenie usług, w tym w pewnych przypadkach o reklamę. Umowa powinna określać zakres danych i informacji, które gmina będzie udostępniać. Umowa może obejmować nie tylko dane i informacje jawne, a więc zawarte w publicznych rejestrach (KRS, CEIDG), ale również inne dane, które mogą wypromować prowadzoną przez Ciebie działalność gospodarczą, np. informacje o wykonanych projektach, o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach, o uzyskanych certyfikatach. Warto również w drodze takiej Umowy promować swoje logo (znak towarowy), o ile takim się posługujesz.

Odpowiednio sformułowana Umowa oraz zakres danych i informacji, które będą udostępnione pozwoli Ci dotrzeć do szerszego grona odbiorców, wypromować markę, wpłynąć na wizerunek firmy, w tym wzbudzić zaufanie potencjalnych klientów i kontrahentów poprzez dodatkowe uwierzytelnienie niejako przez organy administracji publicznej zakresu i rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej na terenie gminy.

Określając postanowienia Umowy należy zadbać, aby mieć wgląd w zakres i formę upubliczniania przez Gminę informacji o Twojej działalności gospodarczej oraz dbać i ich aktualność. Niezależnie od postanowień Umowy, pamiętaj, że na podstawie art. 51 ust. 4 Konstytucji RP każdy ma prawo do żądania sprostowania oraz usunięcia informacji nieprawdziwych, niepełnych lub zebranych w sposób sprzeczny z ustawą.

pobierz wzór

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

przekaż darowiznę

• do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawne

Przekaż darowiznę on-line:

dalej
Wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką (*) jest obowiązkowe.