Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Umowa o usługi komunalne

Prowadząc nawet niewielką firmę musisz dla jej funkcjonawania zapewnić sobie tzw media, czyli prąd, wodę,odprowadzanie ścieków, wywóz nieczystości, a nawet klimatyzację. Jeżeli sam nie posiadasz własnego źródła ciepła, musisz także zapewnić ogrzewanie. Umowy o dostawę mediów i usługi komunalne przyjęło się określać Umowami komunalnymi. Mają one pewną wspólną cechę, a mianowicie: oferowane są na rynku przeważnie przy braku oferty konkurencyjnej lub jedynie pozornej konkurencji i w większości występują w postaci zestandaryzowanych umów i ogólnych warunków. Przedsiębiorca otrzymuje najczęściej wzór umowy, w którym niewiele może zmienić. Jednak jednocześnie są to umowy obarczone wieloma błędami, celowymi zapisami pogarszającymi pozycję klienta z nadużyciem pozycji dominującej dostawcy na rynku. Jak się zachować przy zawieraniu tych umów, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać dowiesz się z omówień kolejnych wariantów pięciu przykładowych umów z uwagami i komentarzami.

Wybierz jeden z wariantów: 

 

Wariant I - Umowa o wywóz nieczystości 

pobierz wzór

Wariant II - Umowa o dostawę wody 

pobierz wzór

Wariant III - Umowa o dostawę ciepła

pobierz wzór

Wariant IV - Umowa o dostawę gazu

pobierz wzór

Wariant V - Umowa o dostawę prądu

pobierz wzór

 

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.