Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Sprzedaż wycieczek online, a rejestracja zbioru danych osobowych u Generalnego Inspektora Danych Osobowych oraz Regulamin sprzedaży

Pytanie z dnia 15 lipca 2017

Zapytanie: Sprzedaż wycieczek online, a rejestracja zbioru danych osobowych u Generalnego Inspektora Danych Osobowych oraz Regulamin sprzedaży

Prowadząc serwis, który musi zbiera i przetwarzać dane osobowe użytkowników, właściciel serwisu stanie się administratorem danych, jednakże nie musi wykonywać tej funkcji osobiście. Administrator danych może powierzyć innemu podmiotowi, w drodze umowy zawartej na piśmie, przetwarzanie danych.

Zgodnie z art. 40 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U 2016.922) nakłada się na osobę, która przetwarza dane obowiązek zgłoszenia tego faktu i zarejestrowania zbioru danych u Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (dalej jako: GIODO). Można to zrobić wypełniając odpowiedni wniosek online lub składając jego papierową wersję.

Patrz także: Rejestracja zbiorów danych osobowych w GIODO krok po kroku

Oferując na swojej stronie internetowej możliwość zawarcia umowy kupna sprzedaży,  staje się Pan przedsiębiorcą na którym spoczywają obowiązki wynikające z ustawy o prawach konsumenta. Niezbędne jest więc m.in. posiadanie regulaminu regulującego zasady zawierania  umowy poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość, które regulują, że najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały warunkach umowy.

Przedewszystkim przedsiębiorca musi zawrzeć w takiej instrukcji bądź regulaminie świadczenia usług (sprzedaży) bądź ogólne warunki zawierania umów które będą zawierały treść w zakresie wzorca lub zasad, które nie będą zawarte w umowie pisemnej z klientem.

Patrz:

Regulamin sprzedaży

Umowa sprzedaży online

 

Podstawa prawna:

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Zarządzający i prowadzący Mikroporady nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów
Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
 

Porady i wzory dokumentów przygotowane przez zespół prawników w ramach nieodpłatnej
działalności pożytku publicznego Fundacji Akademii Liderów podlegają ochronie prawa autorskiego.

 

Odpowiedzi na porady prawne są przygotowywane zgodnie z obowiązującym stanem prawnym przez zespół prawników Kancelarii Juris

 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.