Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

dr Bogusław Feder: Trendy i wyzwania II dekady XXI wieku

Nowe uwarunkowania dla biznesu i ich konsekwencje

Rozwój społeczny, przemysłowy i gospodarczy ostatnich lat doprowadził do rewolucji w sposobach funkcjonowania organizacji i społeczeństw. Szybkie zmiany technologiczne zwiększają potrzebę poznania lepszych sposobów uczenia się przez jednostki, organizacje i społeczeństwa tak, by nadążały one za ciągłym postępem.Tradycyjne organizacje i społeczeństwa stają w obliczu najróżniejszych trudności wtedy, kiedy starają się dostosować do zmieniającej się rzeczywistości. Bardzo często brakuje im elastyczności w sprawnym dotrzymywaniu kroku dynamicznemu otoczeniu, ponieważ kultura wielu organizacji i społeczeństw kładzie szczególny nacisk na stabilność i bezpieczeństwo.

Ten, kto czynił, jak zawsze, otrzymuje, co zawsze otrzymywał.

Jeśli zatem chcemy uzyskać coś nowego, powinniśmy popierać zmiany. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że w zmieniającym się świecie działanie w sposób, w jaki zawsze się działało, nie gwarantuje nawet tych, co zwykle rezultatów. Sukcesu nie osiągną dziś grupy społeczne i zawodowe starające się działać za pomocą metod, które były skuteczne 20 lat temu. Aby przetrwać i skutecznie działać w gwałtowanie zmieniającej się globalnej rzeczywistości, ludzie muszą nauczyć się wkraczać w różnorodność i sprzyjać innowacjom. Trzeba w tym celu tworzyć, umacniać wizję i przedsiębiorczość oraz lepiej opisywać zmieniającą się rzeczywistość.      

Trendy zmieniające obecną rzeczywistość

  • - „W przyszłości komputery mogą ważyć nie więcej niż 1,5 tony” – „Popular Mechanics” przewidując niepowstrzymany rozwój nauki, 1949 rok
  • - „Sądzę, że na świecie jest zapotrzebowanie na około 5 komputerów” – Thomas Watson, prezes IBM, 1943 rok
  • - „Mie ma powodu, żeby ktoś chciał trzymać komputer w domu” – Ken Olson, prezes, przewodniczący i założyciel Digital Equipment Corp. 1977 rok
 
 
 

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.