Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Kiedy lider staje się przywódcą?

Ten, kto czynił, jak zawsze, otrzymuje, co zawsze otrzymywał.

Jeśli zatem chcemy uzyskać coś nowego, powinniśmy popierać zmiany. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że w zmieniającym się świecie działanie w sposób, w jaki zawsze się działało, nie gwarantuje nawet tych, co zwykle rezultatów. Sukcesu nie osiągną dziś grupy społeczne i zawodowe starające się działać za pomocą metod, które były skuteczne 20 lat temu.
Aby przetrwać i skutecznie działać w gwałtowanie zmieniającej się globalnej rzeczywistości, ludzie muszą nauczyć się wkraczać w różnorodność i sprzyjając innowacjom. Trzeba w tym celu tworzyć, umacniać wizję i przedsiębiorczość oraz lepiej opisywać mieniającą się rzeczywistość.

Jedną z najważniejszych grup umiejętności niezbędnych w zmieniającym się świecie są umiejętności przywódcze. Przywództwo określa się na ogół jako zdolność do prowadzenia działalności, zadania lub realizacji czegoś (jak na przykład dyrygowanie orkiestrą) oraz doprowadzania do określonego wniosku lub uwarunkowania (na przykład doprowadzenie do zmiany przekonań). W odniesieniu do organizacji i społeczeństw pojęcie „przywództwa” przeciwstawia się często pojęciu „kierowania”. Kierowanie definiuje się zwykle jako zrobienie czegoś poprzez innych, a przywództwo jako skłonienie innych,
by chcieli coś zrobić z naciskiem na słowo „chcieli”, w opozycji do słowa „musieli”.

Kierowaniu towarzyszy ogólny wzrost produktywności, uporządkowanie i stabilne otoczenie oraz efektywny i płynny przebieg działań. Przywództwo niezbędne jest w czasach niepokojów, przeobrażeń społecznych, zmian i – w konsekwencji – jest katalizatorem rozwoju. Według definicji Merriam-Webster’s Dictionary, przywództwo oznacza „wskazywanie drogi, zwłaszcza stając na czele, pociągając innych za sobą”. Dlatego przywództwo wymaga często wyprzedzania innych i wpływania na nich w równej mierze, zarówno poprzez swoje czyny, jak i słowa.

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.