Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Strategia Geniuszu

Mikro Porady:

Strategie myślowe innych ludzi mogą być poznane i stosowane przez nas w różnych dziedzinach. Poznając procesy myślowe takich ludzi, jak np. Einstein, Disney, Freud czy też fikcyjnej postaci detektywa Holmesa, możemy zidentyfikować pojawienie ich umiejętności u innych. Możemy także próbować rozwijać je w sobie. Takim sposobem przybliżamy się o krok do nowych idei i wynalazków, które pomogą zrewolucjonizować świat, w którym żyjemy.

„Narzekałem na brak butów do chwili, kiedy spotkałem człowieka, który nie ma nóg”.

To perskie przysłowie jest bardzo wymowne w swej treści. Opowiada nam o myśleniu i działaniu jako wypadkowej naszych myśli.

Jak często uświadamiamy sobie, że nasze czyny są odbiciem naszych myśli, że słowa wypowiadane są odzwierciedleniem naszego świata wewnętrznego, naszej „mapy” spostrzegania rzeczywistości? Nasze myśli inspirują nas do działania, a nasze działanie prowadzi nas do osiągnięcia celu lub do niepowodzeń.

Kluczowym elementem geniuszu (mam na myśli genialność samego faktu powstawania myśli) jest sposób, w jaki używamy naszego umysłu. Jest oczywiste, że ten podstawowy proces doprowadził do największych odkryć naukowych w historii ludzkości. Jednak współczesny proces nauczania koncentruje się raczej na przekazywaniu informacji o odkryciach dokonanych dzięki tej strategii - nie naucza jednak samej strategii. Być może, gdyby nauczano nasze dzieci strategii jako podstawy, doświadczylibyśmy renesansu myślenia w naszej epoce.

Strategie myślowe innych ludzi mogą być poznane i stosowane przez nas w różnych dziedzinach. Poznając procesy myślowe takich ludzi, jak np. Einstein, Disney, Freud czy też fikcyjnej postaci detektywa Holmesa, możemy zidentyfikować pojawienie się takich umiejętności u innych. Możemy także próbować rozwijać je w sobie.

Takim sposobem przybliżamy się o jeden krok do naszych idei i wynalazków, które pomogą zrewolucjonizować świat, w którym żyjemy. Dokonać tego możemy poprzez uczenie się sposobów tworzenia genialnych dzieł, a nie studiowanie dzieł geniuszy.

Pomocny w takim przypadku jest proces zwany modelowaniem. W słowniku definicja modelowania brzmi: „uproszczony opis złożonego bytu lub procesu”. Termin ten pochodzi od łacińskiego słowa modus, które oznacza „sposób bycia lub robienia czegoś, metodę, formę, styl, zwyczaj”. Jeszcze dokładniejsze wyjaśnienie słowa model pochodzi od łacińskiego modulus, którego podstawa oznacza małą wersję podstawowego trybu.


Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.