Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Maksymalizacja Indeksu Kreatywności

Mikro Porady:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Żaden kraj, miasto, sektor gospodarczy, gospodarstwo domowe czy osoba indywidualna nie może juz ignorować skutku przyspieszenia tempa rozwoju wiedzy, informacji i technologii. Świat staje się coraz bardziej współzależny, nieprzewidywalny i, dla   przeciętnego człowieka - bardzo chaotyczny.

Natomiast świat biznesu staje się coraz bardziej konkurencyjny, a przepływ codziennych informacji – wręcz przytłaczający. Taka sytuacja nieuchronnie prowadzi do powstawania nowych dziedzin naukowych, do innowacyjnych strategii biznesowych, nowoczesnych systemów, procesów oraz nowych wartości. Biznes  nieustannie podlega zmianom, a przykładem są nowe modele zarządzania kapitałem ludzkim oraz pojęcie zarządzania Talentami.

Ta wiedza będzie musiała być zaabsorbowana i zrozumiana nie tylko przez osoby zarządzające zasobami ludzkimi, ale również przez wszystkich pracowników zajmujących stanowiska kierownicze. 

Biznes kręci się wokół prawa o podaży i popytu. W związku z tym także specjaliści od zatrudnienia będą musieli się koncentrować z jednej strony na dostarczaniu utalentowanych pracowników firmie, a z drugiej na niwelowaniu braków w poziomie kompetencji i kreatywności całej organizacji. 

Taka strategia może zostać osiągnięta poprzez nabór odpowiednio dobranych pracowników o wysokim poziomie inteligencji emocjonalnej, poprzez kompatybilne projektowanie procesów pracy i procedur, podnoszenie produktywności oraz stałą aktualizację kompetencji.

Kto w Twojej branży osiągnie najwyższą wartość rynkową?

Przejście od fizycznego do kapitału intelektualnego będzie wymagać lepszej edukacji i elastycznych systemów oraz innowacji, a innowacja potrzebuje wizjonerów i ludzi, którzy wiedzą, jak  zarządzać zmianami.  Zwycięzcami w  "gospodarce opartej na wiedzy" będą ci, którzy szybko nauczą się generować postęp i innowację. A w końcu na ludzi utalentowanych, twórczych, którzy stanowią istotną przewagę konkurencyjną - zawsze był popyt.  


Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.