Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Poznaj 5 najważniejszych strategii działania lidera

Przedstawione opisy pięciu strategii działań lidera tworzą wspólny trzon większości opisów stanowisk kierowniczych na wszystkich szczeblach dobrze funkcjonujących firm. Dają one wspólny obraz oczekiwań stawianych pracownikom – liderom potrafiącym działać we współczesnej, tak szybko zmieniającej się rzeczywistości.

 

Oto 5 najważniejszych strategii działania lidera w firmie:

1. Twórz atrakcyjną przyszłość

Warunkiem sukcesu i rozwoju firmy jest posiadanie przez wszystkich jej pracowników długofalowej wizji działania, czyli szerokiej perspektywy. Zamiast koncentrować się jedynie na bieżących problemach, musisz spojrzeć w przyszłość, następnie dostosować swoje plany do najważniejszych celów, wychodzić naprzeciw zmianom oraz pomagać innym w radzeniu sobie w nowych sytuacjach.

2. Pozwól klientom kierować swoja organizacją

Jeśli nie będziesz słuchać klientów – wysłucha ich ktoś inny. Ciągłe zmiany na rynku sprawiają, ze kluczowym elementem powodzenia staje się obecnie wiedza, kim są i czego potrzebują nasi klienci. Bez względu na to, jakie zajmujesz stanowisko i jakie obowiązki sa z nimi związane, musisz wiedzieć, w jaki sposób Twoja praca wpływa na klientów. Zrozumienie oczekiwań klientów (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) umożliwia ustalenie priorytetów dotyczących polepszenia wyników – tak Twoich, jak i zespołu, w którym działasz lub za który odpowiadasz.

3. Zaangażuj każdego człowieka

Będąc liderem musisz zadbać o jak najlepsze wykorzystanie potencjału, wiedzy i umiejętności wszystkich pracowników. W większości wypadków największa wiedzę na temat danego zadania posiadają pracownicy bezpośrednio z nim związani. Angażuj pracowników do podejmowania decyzji mających wpływ na ich prace zawsze, kiedy to możliwe. Podstawą rozwoju firmy jest stała wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy jej pracownikami.

4. Zarządzaj pracą w sposób „poziomy”

Ważną strategia kierowania jest sięganie wzrokiem poza granice własnego działu czy zespołu. Możesz dzięki temu dostrzec niepotrzebne bariery lub ograniczenia utrudniające, czy wręcz uniemożliwiające właściwą realizację misji Twojej firmy.

5. Buduj osobistą wiarygodność

We współczesnym środowisku zawodowym konieczne jest szybkie nawiązywanie produktywnych więzi partnerskich – ludzie chętniej współpracują z osobą, której wierzą. Dlatego też takie cechy przywódcze – takie jak dawanie dobrego przykładu i okazywanie odpowiedzialności osobistej – są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek.

 

Zrób test i sprawdź bezpłatnie - Jakim jesteś liderem (30 kluczwych pytań). 

autor: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.