Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Porada: 7 faktów, które musisz znać zanim zaczniesz kierować

Kierujesz firmą lub działem? Przed Tobą wiele wyzwań związanych z kierowaniem ludźmi. Niniejsza porada zawiera podstawowe fakty o kierowaniu...

7 faktów, które musisz znać, zanim zaczniesz kierować:

1. Jedna osoba może być przyczyną sukcesu lub klęski całej firmy. Tą osobą możesz być właśnie Ty – jeśli zdecydujesz się zostać liderem.
2. Jednym z najbardziej zdumiewających faktów jest to, że większość ludzi odnosi sukcesy tylko dzięki pomocy innych ludzi. Kierując możesz korzystać z takiej pomocy.
3. Nie musisz być menedżerem, aby zostać liderem. Nie musisz czekać na swoje „5 minut”. Liderem możesz zostać natychmiast.
4. Jeśli opanujesz podstawy bezkompromisowego modelu kierowania, będziesz mógł kierować w prawie każdej sytuacji – a to dlatego, że model bezkompromisowy proponuje bardzo ostry sposób kierowania: bogaty w wyzwania do podjęcia ryzyka, do działania w sytuacjach niepewności i zagrożenia oraz skłaniający do karania za niepowodzenia a nagradzania za sukcesy.
5. Istota kierowania jest bardzo prosta. Polega na motywowaniu ludzi – aby z całych swych sił dążyli do osiągnięcia celów, które Ty wyznaczasz.
6. Nikt nie rodzi się liderem. Trzeba się nim dopiero stać. Jeśli chcesz zostać liderem, możesz się tego nauczyć – tak, jak każdej innej rzeczy.
7. Dobre kierowanie jest niezależne od powodzenia w interesach czy atmosfery w pracy. Twoja zdolność, aby motywować ludzi do wykorzystywania całego ich potencjału, jest zupełnie niezależna od tych czynników.

Autor: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.