Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Zwiększanie osiągnięć - czyli program antywirusowy Twojego umysłu

Mikro Porady: Oto sześć podstawowych wskazówek zwiększania osiągnięć:

1. Nie odkładaj niczego na później. Kiedy pojawi się problem, szukaj możliwych rozwiązań i przekazuj je szefowi, ale unikaj przedstawiania drobnych szczegółów.

2. Pamiętaj – nikt nie jest doskonały. Nawet ty. Unikaj pomyłek, niedokładności i braków, a gdy już wystąpią – nie ukrywaj ich i nie zaprzeczaj im.

3. Unikaj nieznanych pułapek. Podnoszenie poziomu i awans są wypracowywane przez wykonanie zadania ponad oczekiwania i nie są one automatycznie gwarantowane.

4. Sprzedaj siebie. Znajdź okazję do nakreślenia, przedstawienia swoich umiejętności i talentów. Szybko skłaniaj się do brania większej odpowiedzialności. Szefowie często są tak zajęci, że nie są w stanie dostrzegać, każdej zdolnej jednostki, dopóki ktoś nie zwróci ich uwagi ku danej osobie.

5. Daj sobie szansę. Wierz w siebie, że dorastasz do nowego zadania, nawet jeśli przejmujesz się, jak sprostasz takiemu ciężarowi. Nie czekaj na „idealny moment”, żeby skorzystać z okazji. Taka chwila może nigdy nie nadejść.

6. Twórz prawdziwą przyjaźń. Kultywuj przyjaźń z osobami, które są z tobą równe stanem. Pamiętaj o tym, aby nie oceniać ludzi według własnego poziomu.

Na koniec sprawdź samego siebie i zobacz, czy masz wirusa?

Test - program antywirusowy Twojego umysłu

Aby odnieść sukces musimy wykorzystywać nasze możliwości i minimalizować nasze braki. Wierzymy, że nasz sukces zależy od dostrzegania tego, co wykonujemy dobrze i uczenia się tego, co robimy źle (a w pewnym momencie przestajemy tak robić). Nie zawsze łatwo jest zidentyfikować osobowość – jednoznacznie określić, czy jest silna czy słaba. Jednak, gdy chcemy odnieść sukces w pracy musimy najpierw znaleźć nasze słabe strony. Jednym

ze sposobów jest słuchanie wypowiadanych przez siebie zwrotów.


Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.