Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Dlaczego sprawny obieg dokumentów w firmie (nawet najmniejszej) jest tak ważny?

Dokonujące się zmiany w gospodarce zarówno w kontekście krajowym jak i międzynarodowym wymagają nieustannego dostosowania się do nich przez Przedsiębiorców, bez względu na wielkość i branżę prowadzonej przez nich firmy.

Ostatnio co i raz wchodzą nowe ustawy nie tylko z zakresu księgowości, która jest pewnym obszarem szeroko rozumianej rachunkowości, ale także z zakresu prawa podatkowego, analizy finansowej, ubezpieczeń społecznych, kadr i płac, dotacji unijnych itp..

Wiadomo jak bywa ze zmianami. Niektóre mogą przerazić i totalnie zmienić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jednak większość osób pomimo strachu, zdążyło się już przyzwyczaić chociażby do Jednolitego Pliku Kontrolnego. Jednak najgorętsze zmiany dotyczyły ostatnio oczywiście RODO, które nadal nie jest do końca zrozumiane przez właścicieli firm, a co gorsze za tym idzie, nie jest w pełni respektowane. Aktualnie na tapecie jest split payment, obowiązujący od 1 lipca 2018 roku. Kolejne zmiany cały czas przed nami...

Nasze Państwo dąży cały czas do cyfryzacji, ale jak się okazuje , mimo szczerych chęci nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego wsparcia Przedsiębiorcom, którzy postawieni przed faktem dokonanym, muszą sobie radzić sami. Co więcej część z nich denerwuje się, że to wręcz cyfrowa inwigilacja.

Jednak nie zmienia to faktu, że digitalizacja sama w sobie jest pomocna. Wszystkie wspomniane zmiany zawierają się ogólnie mówiąc w elektronicznym obiegu dokumentów, co jest nieodłącznym element każdej firmy czy instytucji. Nie tylko wielkie korporacje powinny myśleć o uproszczeniu czy automatyzacji pracy, ale również firmy z sektora MŚP mogą uprościć i usprawnić sobie życie stosując odpowiednie rozwiązania. Warto bowiem skupić się na tej kluczowej działalności swojej firmy, a nie na formalnościach, które oczywiście są ważnym elementem prowadzenia przedsiębiorstwa, ale nie powinny dominować naszej codziennej pracy.

Dlatego nie warto się bać rozwiązań informatycznych, które mają nam usystematyzować pracę i powstają z myślą naprawdę o każdym. Co więcej jest tyle możliwości każdego systemu, że funkcjonalność można dostosować odpowiednio pod wymagania czy potrzeby danej firmy.

Powstaje także szereg pytań typu

  • Czym właściwie różni się obieg tradycyjny od elektronicznego?
  • Co może zyskać przedsiębiorstwo usprawniając obieg informacji?
  • Jaki system IT będzie najodpowiedniejszy dla danej firmy?
  • Czy pełna digitalizacja dokumentów jest w ogóle możliwa?

I tutaj z pomocą przychodzi wyjątkowe 2-dniowe spotkanie, którego wzorem roku poprzedniego, zostaliśmy patronem medialnym. Mowa tutaj o konferencji Summit EOIF – Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, która odbędzie się w dniach 25-26 lipca na PGE Narodowym w Warszawie.

Do w pełni bezpłatnego udziału zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poznać narzędzia do uproszczenia zarządzania każdym przedsiębiorstwem.

Uczestnictwo w konferencji zapewni uczestnikom przegląd nowoczesnych dostępnych na rynku rozwiązań w tym zakresie. Będzie to okazja do wysłuchania prelekcji prowadzonych przez doświadczonych Ekspertów, którzy z przyjemnością udzielą wszelkich informacji i porad.

Co więcej na miejscu czekać będzie kącik porad RODO, strefa technologii i relaksu oraz na koniec planowane są konkursy z nagrodami.

Wszystkie informacje oraz formularz darmowej rejestracji można znaleźć na stronie: gigacon.org

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.