Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Elektroniczny obieg Informacji – 26-27.07 Bezpłatna Konferencja PGE Narodowy

Elektroniczny obieg informacji to nie tylko informacja tworzona w sposób cyfrowy, ale też ogromna część informacji, która wciąż znajduje się na papierze. Każda firma ma styczność z dokumentami, czy są to faktury, pisma, arkusze kalkulacyjne, e-maile, deklaracje, umowy czy wnioski. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa są one nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Dlaczego w dzisiejszych, mobilnych czasach digitalizacja dokumentów jest tak ważna? Raporty mówią, że firmy zmagają się nawet z 20% spadkiem efektywności spowodowanym pracą nad dokumentacją papierową. Co trzecia europejska firma planuje w najbliższym czasie całkowicie przejść na elektroniczną dokumentację.

Ale czy jest to takie łatwe? Co innego duże firmy korporacyjne, gdzie pracownicy muszą się dostosować do panujących norm, a co innego małe i średnie firmy, które mają swoje przyzwyczajenia.

Każde wdrożenie systemu informatycznego to zmiana organizacyjna, a jak pokazują badania w 70% przypadków nie osiąga się założonych celów biznesowych. Podstawowe przyczyny to prowadzenie wdrożenia w sposób, który wywołuje opór po stronie pracowników i ich brak zaangażowania, a w skrajnych przypadkach wręcz jego sabotowanie. Bowiem zawsze tak było, to po co to zmieniać?

Otóż warto, gdyż prawidłowe zarządzanie dokumentacją nie tylko pozwala na bardziej efektywną pracę całej naszej firmy – poprawia przepływ informacji między pracownikami, umożliwia utrzymanie porządku w dokumentacji, usprawnia i przyspiesza pracę, a przy tym wspiera ochronę środowiska poprzez zmniejszenie zużycia papieru. Co więcej przygotuje to nas na dalszy rozwój, co powinno być założeniem każdej firmy. Na tym również powinniśmy się skupić – wzroście efektywności, zamiast próbować ogarnąć chaos „w papierach”.

Od stycznia br. na małych i średnich przedsiębiorców został już nałożony obowiązek przekazywania plików JPK_VAT. Ogólnie to wielki krok ku digitalizacji i e-kontroli, ale dla niektórych właścicieli firm to wielka i trudna zmiana. A niestety niewywiązanie się z nowych obowiązków grozi powaznymi karami z Kodeksu karno-skarbowego

Nowoczesne narzędzia informatyczne mają nam pomóc w ciągłym i wygodnym wglądzie do prowadzonych przez nas ksiąg rachunkowych oraz dostępie do faktur, umów i rozrachunków. Co ciekawe, może się również okazać, że wdrożenie systemu zmusi nas do rewizji dotychczasowych metod działania.

Mówiąc prostym językiem, nawet przy jednoosobowej działalności, o wiele łatwiej i zdecydowanie szybciej będzie nam odnaleźć w systemie zagubioną przez klienta fakturę sprzed kilku miesięcy, niż w otchłani szuflady pośród masy innych dokumentów.

Konieczne jest jednak wcześniejsze zrobienie rozpoznania na rynku odnośnie dostępnych systemów, a także zrobienie dokładnej kalkulacji kosztów. Wiele bowiem zależy od wielkości naszego przedsiębiorstwa i jego potrzeb. Zatem niezmiernie ważnym problemem jest właściwe poznanie firmy w której wdraża się rozwiązanie. Brak zrozumienia zasad działania jednostki może doprowadzić do poważnych problemów.

Każdy z systemów do elektronicznego obiegu informacji oferuje różne funkcjonalności, ale różnią się ceną i kosztami wdrożenia. Jak właściwie wybrać system? Czy cena systemu jest najważniejszym kryterium? A jeśli nie, to co brać pod uwagę przy wyborze?  I na koniec – co zrobić kiedy na rynku dostępne są setki takich rozwiązań i każdy dostawca twierdzi, że jego produkt jest najlepszy? Elektroniczny obieg informacji ma nam pomóc zaoszczędzić czas, ale nie oznacza tego, że mamy go tracić na wybór odpowiedniego systemu.

Spieszymy z pomocą i proponujemy inne rozwiązanie – w ciągu 2 dni w jednym miejscu przedstawiciele wiodących firm zaprezentują bezpośrednio swoje rozwiązania oraz zaproponują narzędzia do usprawnienia i zautomatyzowania działań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Co więcej zaprezentowane zostaną przykłady z praktycznych wdrożeń podczas prowadzonych przez ekspertów prelekcji.

Brzmi ciekawie? Zatem serdecznie zapraszamy do udziału w największej w Polsce konferencji o obiegu dokumentów i procesów biznesowych – Summit EOIF GigaCon Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, która będzie miała miejsce już pod koniec lipca na PGE Narodowym w Warszawie.

Oczywiście udział w tym spotkaniu jest całkowicie BEZPŁATNY, a więcej szczegółów wraz z formularzem bezpłatnej rejestracji znajduje się na stronie: http://gigacon.org/event/eoif_summit_17/

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.