Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Elektroniczny obieg Informacji – 26-27.07 Bezpłatna Konferencja PGE Narodowy

Elektroniczny obieg informacji to nie tylko informacja tworzona w sposób cyfrowy, ale też ogromna część informacji, która wciąż znajduje się na papierze. Każda firma ma styczność z dokumentami, czy są to faktury, pisma, arkusze kalkulacyjne, e-maile, deklaracje, umowy czy wnioski. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa są one nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Dlaczego w dzisiejszych, mobilnych czasach digitalizacja dokumentów jest tak ważna? Raporty mówią, że firmy zmagają się nawet z 20% spadkiem efektywności spowodowanym pracą nad dokumentacją papierową. Co trzecia europejska firma planuje w najbliższym czasie całkowicie przejść na elektroniczną dokumentację.

Ale czy jest to takie łatwe? Co innego duże firmy korporacyjne, gdzie pracownicy muszą się dostosować do panujących norm, a co innego małe i średnie firmy, które mają swoje przyzwyczajenia.

Każde wdrożenie systemu informatycznego to zmiana organizacyjna, a jak pokazują badania w 70% przypadków nie osiąga się założonych celów biznesowych. Podstawowe przyczyny to prowadzenie wdrożenia w sposób, który wywołuje opór po stronie pracowników i ich brak zaangażowania, a w skrajnych przypadkach wręcz jego sabotowanie. Bowiem zawsze tak było, to po co to zmieniać?

Otóż warto, gdyż prawidłowe zarządzanie dokumentacją nie tylko pozwala na bardziej efektywną pracę całej naszej firmy – poprawia przepływ informacji między pracownikami, umożliwia utrzymanie porządku w dokumentacji, usprawnia i przyspiesza pracę, a przy tym wspiera ochronę środowiska poprzez zmniejszenie zużycia papieru. Co więcej przygotuje to nas na dalszy rozwój, co powinno być założeniem każdej firmy. Na tym również powinniśmy się skupić – wzroście efektywności, zamiast próbować ogarnąć chaos „w papierach”.

Od stycznia br. na małych i średnich przedsiębiorców został już nałożony obowiązek przekazywania plików JPK_VAT. Ogólnie to wielki krok ku digitalizacji i e-kontroli, ale dla niektórych właścicieli firm to wielka i trudna zmiana. A niestety niewywiązanie się z nowych obowiązków grozi powaznymi karami z Kodeksu karno-skarbowego

Nowoczesne narzędzia informatyczne mają nam pomóc w ciągłym i wygodnym wglądzie do prowadzonych przez nas ksiąg rachunkowych oraz dostępie do faktur, umów i rozrachunków. Co ciekawe, może się również okazać, że wdrożenie systemu zmusi nas do rewizji dotychczasowych metod działania.

Mówiąc prostym językiem, nawet przy jednoosobowej działalności, o wiele łatwiej i zdecydowanie szybciej będzie nam odnaleźć w systemie zagubioną przez klienta fakturę sprzed kilku miesięcy, niż w otchłani szuflady pośród masy innych dokumentów.

Konieczne jest jednak wcześniejsze zrobienie rozpoznania na rynku odnośnie dostępnych systemów, a także zrobienie dokładnej kalkulacji kosztów. Wiele bowiem zależy od wielkości naszego przedsiębiorstwa i jego potrzeb. Zatem niezmiernie ważnym problemem jest właściwe poznanie firmy w której wdraża się rozwiązanie. Brak zrozumienia zasad działania jednostki może doprowadzić do poważnych problemów.

Każdy z systemów do elektronicznego obiegu informacji oferuje różne funkcjonalności, ale różnią się ceną i kosztami wdrożenia. Jak właściwie wybrać system? Czy cena systemu jest najważniejszym kryterium? A jeśli nie, to co brać pod uwagę przy wyborze?  I na koniec – co zrobić kiedy na rynku dostępne są setki takich rozwiązań i każdy dostawca twierdzi, że jego produkt jest najlepszy? Elektroniczny obieg informacji ma nam pomóc zaoszczędzić czas, ale nie oznacza tego, że mamy go tracić na wybór odpowiedniego systemu.

Spieszymy z pomocą i proponujemy inne rozwiązanie – w ciągu 2 dni w jednym miejscu przedstawiciele wiodących firm zaprezentują bezpośrednio swoje rozwiązania oraz zaproponują narzędzia do usprawnienia i zautomatyzowania działań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Co więcej zaprezentowane zostaną przykłady z praktycznych wdrożeń podczas prowadzonych przez ekspertów prelekcji.

Brzmi ciekawie? Zatem serdecznie zapraszamy do udziału w największej w Polsce konferencji o obiegu dokumentów i procesów biznesowych – Summit EOIF GigaCon Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, która będzie miała miejsce już pod koniec lipca na PGE Narodowym w Warszawie.

Oczywiście udział w tym spotkaniu jest całkowicie BEZPŁATNY, a więcej szczegółów wraz z formularzem bezpłatnej rejestracji znajduje się na stronie: http://gigacon.org/event/eoif_summit_17/

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
Akademia Liderów Fundacja dr Bogusława Federa
Przedsiębiorczość i Innowacje
Rozwijamy Mikro Firmy

Pomóż Nam Działać Szybciej !
Przekaż ico-1procent-min Wpisz KRS 0000318482

Porady i wzory dokumentów przygotowywane na zlecenie Fundacji Akademii Liderów w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego są finansowane z 1 % Podatku otrzymanego od użytkowników serwisu.

Porady i wzory dokumentów opracowywane na zlecenie Fundacji przez zespól prawników Kancelarii Juris są zgodne z obowiązującym prawem i podlegają ochronie prawa autorskiego.
Zarządzający serwisem Mikroporady.pl nie odpowiadają za opinie i poglądy autorów.

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

przekaż darowiznę

• do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneOkreśl kwotę i przekaż darowiznę

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 10 zł.