Wielkość tekstu
Kontrast serwisu
Bezpłatny Program PIT 2018

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Pomocne definicje

Wszystkie A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
TerminDefinicja
Handel elektroniczny

Działalność polegająca na kupnie, sprzedaży lub wymianie towarów i usług w drodze komunikacji (porozumienia się dla zawarcia umowy) za pomocą urządzeń elektronicznych (w mniejszym stopniu za pośrednictwem telefonu, fax) w szczególności za pośrednictwem Internetu, najczęściej w formie sklepu internetowego. Handel elektroniczny może przybrać formę bezpośrednią, cała transakcja ma miejsce tylko i wyłącznie w sieci, formę pośrednią, zamówienie i płatność odbywa się w sieci, ale dostawa już za pośrednictwem tradycyjnych sposobów, hybrydowy gdzie stosuje się różnego rodzaju formy przejściowe.

 

Zobacz:
Porada: E-handel na start!
Porada: Inne formy handlu w mikro i małym przedsiębiorstwie
Porada: Inne formy handlu w mikro i małym przedsiębiorstwie
Instrukcja: Jak ustalać i dodatkowo dokumentować pochodzenie towarów z uwagi na rygory VAT?
Instrukcja: Kiedy i jak mikro przedsiębiorca może dokonywać zwrotu towaru?
W jakich krajach musisz odprowadzać podatki prowadząc sklep internetowy z możliwością wysyłki do krajów Europejskich
Dystrybucja towarów w e-handlu

Hipoteka

Ma zastosowanie przy udzielaniu pożyczek zabezpieczonych na hipotece nieruchomości, czym zajmują odpowiednie banki i instytucje kredytowe. Przez hipotekę rozumiemy zabezpieczenie zapłaty długu, polegające na ustanowieniu na rzecz wierzyciela ograniczonego prawa rzeczowego na nieruchomości, co daje wierzycielowi możność zaspokojenia swej wierzytelności przez przymusową sprzedaż lub przymusowy zarząd tą nieruchomością, również w przypadku zmiany jej właściciela. Ustanowienie hipoteki następuje przez umowę między dłużnikiem i wierzycielem zawartą w formie aktu notarialnego oraz wpis do ksiąg wieczystych. Hipoteka wygasa wraz z wygaśnięciem wierzytelności. Przepisy o hipotece znajdują się w kodeksie cywilnym.

 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 
x

baner rozlicz pit za 2017