Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Porada: Poznaj sposoby na darmową stronę internetową

W obecnych czasach doskonale sprawdza się maksyma mówiąca, że „jeśli nie ma Cię w Internecie – nie ma Cię w ogóle” – Internet jest pierwszym źródłem informacji dla ponad połowy społeczeństwa. Musimy zatem w Internecie być obecni. Służą do tego strony WWW, będące wizytówkami firmy w globalnej sieci – jednak koszt strony WWW, biorąc pod uwagę profesjonalną agencją, wynosi do kilku tysięcy złotych. Warto szukać innych, alternatywnych dróg utworzenia serwisu WWW, bowiem prostą stronę prezentującą informacje o firmie i ofertę w Internecie można mieć za darmo! Jak do tego się zabrać?

Domena i serwer

Są to pierwsze elementy, od których musimy zacząć przygodę z Internetem. Domena jest po prostu adresem WWW, pod którym znajdować się będzie nasza strona internetowa. Przykładowo, jeśli strona znajduje się pod adresem http://www.aaaa.pl, domeną w tym wypadku jest aaaa.pl.

Koszty domeny są niewielkie, ale musimy je ponieść – nie da się zarejestrować domeny bezpłatnie. Są to kwoty rzędu 60-120 zł raz na rok (domenę odnawiamy rokrocznie).
Aby zarejestrować naszą własną domenę, musimy utworzyć konto u jednego z tzw. rejestratorów domen – przykładowe firmy to nazwa.pl, home.pl, active24.pl lub domeny.pl. Podajemy tu wszystkie dane (firmowe lub osobiste) i szukamy naszej domeny mając nadzieję, że będzie wolna i dostępna (większość domen stanowiących odzwierciedlenie popularnych słów – np. kredyty.pl – jest już dawno zajęte).
Kolejnym elementem, o który musimy zadbać, jest serwer, czyli miejsce na naszą stronę WWW. Większość firm oferujących rejestrację domeny oferuje również usługi serwerowe, więc najlepiej obie usługi wykupić w jednej firmie (noszą one nazwę „usług hostingowych”).
Dokonując wyboru firmy, w której wykupimy usługi hostingowe, warto kierować się opiniami innych internautów – wpiszmy w Google frazę „[nazwa firmy hostingowej] – opinie” i poczytajmy, co inni sądzą na temat jakości jej usług.

Oprogramowanie dla strony WWW

Gdy mamy już domenę i serwer, czas na wybór rodzaju oprogramowania (czyli programu), na którym uruchomimy naszą stronę internetową. Bardzo ważne jest, zgodnie z tematem tego artykułu, aby oprogramowanie to było darmowe (najczęściej na tzw. licencji GPL – General Public License; zainteresowanych zachęcam do lektury zasad tej licencji w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_General_Public_License)

Wybór na rynku tego rodzaju oprogramowania jest dość bogaty. Najpopularniejsze systemy pozwalające na uruchomienie strony WWW to:
- Wordpress
- Joomla
- Quick.CMS
- Kreatory WWW dostępne u usługodawców hostingowych (nazwa.pl; home.pl itp.).

Pod Twoim adresem WWW (domeną) jest już dostępna strona internetowa. Jeżeli kiedykolwiek w przyszłości będziesz chciał zalogować się do panelu administracyjnego, używaj linku www.twoja-domena.pl/wp-admin.


Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Serwis Mikroporady.pl od ponad 2 lat cotygodniowo wysyła 2 biuletyny aktualizacyjne z nowymi wzorami dokumentów i poradami do 60.000 zarejestrowanych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.