Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Porada: E-handel na start!

W ramach Punktu Kontaktowowego dla Usługodawców i Usługobiorców zostały w ostatnim czasie przygotowane dwie publikacje, związane z prowadzeniem sprzedaży w Internecie. Są one dostępne w formie e-booków. Opracowanie pt. „Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie” obejmuje informacje o pierwszych krokach założenia sklepu internetowego. Natomiast publikacja pt. „Wzory dokumentów dla e-przedsiębiorców” zawiera m.in. wzór regulaminu sklepu internetowego oraz wzory dokumentów wykorzystywanych w kontakcie z klientem.

Na stronie e-PUNKTU udostępniona została infografika pt. „Zwrot towaru do e-sklepu”, która w obrazowy sposób przedstawia prawa i obowiązki konsumenta w przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Zamieszczone informacje dotyczą terminów dotyczących z dokonania zwrotu oraz sytuacji spornych związanych z otwarciem opakowania, używaniem produktu czy poniesionych przez sprzedawcę kosztów.

Przydatne informacje zawierają artykuły na stronie internetowej. Dotyczą one m.in. takich zagadnień jak przechowywanie danych w chmurze, korzystanie z mediów społecznościowych w kontekście ochrony praw własności intelektualnej, a także pozyskanie kapitału na e-biznes.

Zamieszczono także informację o nowych niedozwolonych klauzulach, które pojawiły się w rejestrze Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (link do artykułu).

Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców „e-PUNKT” funkcjonuje przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Głównym celem e-PUNKTU jest szerzenie wiedzy na temat prawa obrotu elektronicznego.

Zapraszamy do odwiedzania strony www.e-punkt.gov.pl  

Może zaoszczędzimy Ci czasu? Może podejmiesz szybciej lepszą decyzję?
przekaż darowiznę Pomóż młodym mikro firmom.

6% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób fizycznych
10% od dochodu - odlicza płatnik podatku od osób prawnych
Dlaczego warto?
Dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do odliczeń w rocznym zeznaniu podatkowym (podstawa - Ustawa o PIT)

 
 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 

Zapisz się na Biuletyn

Co tydzień bezpłatny Biuletyn Aktualizacyjny z nowymi wzorami dokumentów, instrukcjami, poradami, przygotowywanymi przez zespół prawników z aktualnym stanem prawnym.

Fundacja Akademia Liderów i Mikroporady ® udzielają pomocy mikro firmom bezpłatnie i bez ograniczeń.
Nie wyświetlamy żadnych reklam, nie pobieramy opłat od użytkowników, nie udostępniamy pozostawionych danych.

 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.