Wielkość tekstu
Kontrast serwisu

Mikroporady są czymś wyjątkowym. Są jak poradniki na półce każdego polskiego mikro przedsiębiorcy. W świecie Internetu są małym zakamarkiem praktycznej wiedzy, w którym można znaleźć prawie wszystko o prowadzeniu małej firmy.

Aby chronić naszą niezależność, nigdy nie publikowaliśmy i nie będziemy publikować reklam. Utrzymujemy się z darowizn o średniej wysokości 20 zł, w tym także z wpłat z 1% Podatku.

Proszę, pomóż nam zbierać pieniądze i ulepszać Mikroporady. Czytaj więcej...

Kancelaria Juris

Kancelaria JURIS to najdłużej działająca kancelaria zapewniająca pomoc prawną w Polsce. Naszym atutem jest ugruntowana pozycja zawodowa oraz bogate ponad 20-letnie doświadczenie. Byliśmy przez te lata przy tworzeniu prawa i uczestniczyliśmy w powstawaniu doktryny i orzecznictwa. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu stworzyliśmy Zespół prawników świadczący wszechstronną pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców, osób fizycznych, fundacji, stowarzyszeń, władz publicznych, tak administracji rządowej, jak i samorządowej oraz różnych państwowych osób prawnych.

Jan A. Stefanowicz, adwokat

Wieloletni ekspert i konsultant Sejmu i Senatu RP. Autor, współautor projektów ustawodawstwa gospodarczego. Wieloletni wykładowca na aplikacjach radcowskich, adwokackich. Praktyk, autor licznych skarg kasacyjnych do Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, jak również skarg do Trybunału w Strasburgu jak i wniosków i skarg do Trybunału Konstytucyjnego. Członek założyciel Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Specjalista i wykładowca z zakresu prawa gospodarczego, handlowego, finansowego, prawa zobowiązań.

Agnieszka Kozieł, radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych. Od 1998 roku związana zawodowo z Kancelarią Juris. Prowadzi również indywidualną kancelarię radcy prawnego. Jest Mediatorem, posiada wpis na Listę Stałych Mediatorów przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w zagadnieniach prawnohandlowych, prawie geologicznym i górniczym, podatkach oraz audytach prawnych. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku psychologia społeczna. Ukończyła m.in. Europejskie Prawo Materialne w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Warsztaty audytorów systemu ISO 9001:2000. Doktoryzuje się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu wykładów w ramach szkoleń i konferencji m.in. dla PAN i INFOR, publikowała też w periodykach PAN.

Ewelina Kostka, adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, a także kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Wydziału Politologii UMCS w Lublinie. W roku akademickim 2008-2009 słuchaczka Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim, a w latach 2009-2010 Szkoły Praw Własności Intelektualnej w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie. Członek Okręgowej Izby Adwokackiej od 2010 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Towarzystwie Ubezpieczeń oraz na stanowisku Prawnika w spółce z branży ubezpieczeń. Specjalizuje się w prawie geologicznym i górniczym, w prawie własności intelektualnej, oraz w prawie ubezpieczeń, w szczególności w zakresie odpowiedzialności odszkodowawczej. Z Kancelarią Juris związana od 2010 roku.

Grzegorz Kaca, aplikant adwokacki

Absolwent Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, pracę magisterską obronił w Katedrze Prawa Handlowego pod kierunkiem prof. dr hab. Józefa Okolskiego. Już w trakcie studiów odbył wiele praktyk, zarówno w Kancelarii Radcy Prawnego, Sądzie Rejonowym jak i Ministerstwie Sprawiedliwości. W Studenckiej Poradni Prawnej działającej przy Akademii Leona Koźmińskiego udzielał bezpłatnych porad prawnych w sekcji prawa cywilnego. Pracował w dziale prawnym grupy kapitałowej w skład, której wchodziło 9 spółek prawa handlowego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym oraz administracyjnym, interesuje się również prawem geologicznym i górniczym. Z Kancelarią Juris związany od 2011r.

Anna Polak, aplikantka adwokacka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów odbywała praktyki, a następnie współpracowała z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i funkcjonującym w jej ramach Programem- Klinika Prawa Niewinność. Należała do sekcji cywilnej Kliniki Prawa funkcjonującej przy Uniwersytecie Warszawskim. W roku akademickim 2012/2013 była słuchaczką Studiów Podyplomowych Prawa Rynku Kapitałowego  na Uniwersytecie Warszawskim. Główny obszar praktyki to prawo cywilne oraz prawo geologiczne i górnicze. Z kancelarią Juris związana od 2010 r.

Diana Krawiec, aplikantka adwokacka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Ukończyła również prestiżowy Institut d’Etudes Politiques w Paryżu, w trakcie studiów otrzymywała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Warszawie, kancelariach prawnych oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Specjalizuje się w prawie handlowym, interesuje się prawem karnym gospodarczym i skarbowym (w tym zakresie ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim). Z kancelarią Juris związana od 2012 r.

Agata Paprocka, aplikantka adwokacka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. W roku akademickim 2012/2013 słuchaczka w Szkole Prawa Hiszpańskiego prowadzonej na Uniwersytecie Warszawskim. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej od 2012 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała już od III roku studiów pracując w kancelarii radcy prawnego oraz udzielając się w Klinice Prawa w sekcji cywilnej na WPIA UW. Interesuje się prawem sportowym. Z kancelarią Juris współpracuje od 2012 r.

 

Pomóż Nam Działać Szybciej. Jeśli nie My razem, to kto? Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Mikroporady.pl w miesiącu odwiedza ponad 40000 unikalnych użytkowników

Przekaż ico-1procent Podatku PIT

KRS: 0000318482 - Wpisz w Deklaracji

Dlaczego warto?

wpłać darowiznę

Odlicz Darowiznę od Dochodu: • do 6% dochodu - osoby fizyczne
• do 10% dochodu - osoby prawneWspieraj Mikroporady.pl

Najmniejsze i rodzinne Firmy są najważniejszym „nerwem” naszej gospodarki a mają ograniczony dostęp do fachowej pomocy. My to zmieniamy - przygotowujemy dla nich kompleksowe wsparcie – wzory umów z orzecznictwem i komentarzami, porady, instrukcje,regulaminy, kazusy. W odpowiedzi na przesyłane pytania udzielamy dodatkowych porad, wyjaśnień i interpretacji.

Bez ograniczeń i bezpłatnie, bo chcemy żyć w świecie, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich jak Ty. Liczy się każda pomoc, jednorazowa wpłata lub comiesięczna.

dalej
 
x

Jeśli czytasz teraz nasze Porady i pomagają, wspomóż nas darowizną 30 zł.